Дрогобицька солеварня стала - на складах надлишок продукції солі! Працівники у вимушених відпустках

  Сіль виробляють, але її мало купують. Найстаріше підприємство України Дрогобицька солеварня, яка працює з XIII ст., тимчасово зупинило виробництво солі через надлишок продукції на складі. Зараз там накопичилося майже 25 тис. пачок солі, інформує zaxid.net.

Про невтішну ситуацію на підприємстві повідомив на своїй Фейсбук сторінці і керівник Туристично інформаційного центру Дрогобича Ігор Чава. Чиновник закликав підтримати підприємство та купувати йодовану дрогобицьку сіль. Ігор Чава стверджує – готовий взяти на себе доставку поштою дрогобицької солі до замовників із різних куточків України.

 На самому ж підприємстві стверджують – призупинили виробництво поки що до липня. На час зупинки праці на солеварні – працівники у відпустці за свій рахунок.

Дрогобицьку сіль, наразі, збувають здебільшого у регіоні і в області. Її ціна — 12 грн за пачку в поліетиленовій упаковці 750 г. На вартість впливає дорога технологія виробництва, збережена ще з XIII ст  - ручна праця, використання дров. Але зате сіль без природних розсолів, кращої якості, стверджують на підприємстві.

  Керівник Туристично-інформаційного центру Дрогобича Ігор Чава написав у Facebook пост із закликом купувати місцеву сіль, яка є брендом міста, щоб не зупиняти виробничий процес старовинного підприємства. Сіль можна замовити або безпосередньо на солеварні, або у ТІЦ.

Додамо, Дрогобич пов'язаний із видобутком солі, ще з часів Галицько-Волинського князівства. У різні часи за різної влади, в тому часи окупаційної, підприємство не зупиняло виробництва. Дрогобицька солеварня працює понад 700 років і вважається найстарішим підприємством України. Крім того, це єдиний завод, який видобуває сіль методом виварювання. Слоганом міста є: «Дрогобич — у ньому вся сіль».

 Уся територія підприємства розташована в межах охоронної зони пам’ятки ЮНЕСКО. А частина території самого заводу має статус щойно виявленої пам’ятки археології. На території є 9 пам’яток культури місцевого значення.

 Фото з відкритих джерел

Новини компаній
10:00, 29 квітня