Дрогобицька міська рада у співпраці з «Назаретом» розвиває новий напрямок відновлення ветеранів

Відбулась чергова зустріч робочої групи, яка працює над питаннями комплексної реабілітації ветеранів війни у Дрогобицькій громаді. Такі зустрічі проводять на постійній основі з метою комплексної допомоги ветеранам та організації необхідної підтримки для їхніх родин.

Робота в цьому напрямку в громаді проводиться вже тривалий час у тісній співпраці з Реабілітаційним центром «Назарет» та з залученням демобілізованих воїнів і ветеранських організацій громади.

Курує цей процес особисто міський голова Дрогобича Тарас Кучма, у співпраці з отцем Василем Біласом – духівником «Назарету», головою Комісії Душпастирства Тверезості УГКЦ СДЄ.

Ініціював чергову зустріч РЦ “Назарет” для обговорення нового напрямку – спортивної реаблітації воїнів.

До зустрічі долучились заступник міського голови Юрій Кушлик, керівниця соціальних проектів БФ «Назарет» Леся Надольська, керівник відділу фізичної культури та спорту Олександр Золочевський, спортсмени та тренери Андрій Шевчук та Андрій Вихованець, ветерани війни та представники відділу соціально-психологічної, правової підтримки та взаємодії з захисниками, захисницями та членами їх сімей.

Станом на сьогоднішній день у громаді діє низка центрів реабілітації ветеранів війни, де проводять фізіологічну та психологічну реабілітацію воїнів. Віднедавна процес відновлення та соціалізації ветеранів почали доповнювати спортивною реабілітацією. Таку практику вже впровадили у реабілітаційному центрі «Назарет».

«На жаль 82 % людей після пережитого йдуть у вживання і страждають від залежностей. Людям важко повернутись до звичного життя. Виживають ті, кого підтримує соціум, хто має сильну віру та релігійну залученість і ті, хто знайшов свій сенс. Хтось у сім’ї, хтось у спорті, музиці, творчості. У кожного цей сенс може бути іншим. Але наше завдання – підтримати кожного та допомогти знайти цей сенс» – наголошує отець Василь Білас.

Віднедавна «Назарет» поповнив свій штат професійним тренером з рукопашного бою. Ним став Андрій Вихованець, який також є тренером збірної десантно-штурмових військ.

Ми використовуємо спорт, як один зі способів відновлення та повернення до цивільного життя. Бо філософія спорту – це розвиток самоконтролю, правильного скерування енергії та зниження агресії в організмі. Спочатку хлопці не розуміли для чого їх зібрали, думали буде просто якась зарядка, а зараз вони самі проявляють ініціативу наступних занять» – відзначив Андрій Вихованець.

Як відзначили самі ветерани – фізична активність та заняття спортом є надзвичайно важливі. Особливо для людей з ампутованими кінцівками. Адже заняття спортом дають можливість зберігати м’язи в організмі, підтримувати силу та відповідно сприяють соціальній залученості.

Міський голова в свою чергу поінформував присутніх про роботу, яка ведуться в громаді над створенням Центру ветерана та підтримкою зі сторони закордонних партнерів, які готові передати обладнання для реабілітації воїнів та спортивних тренувань.

Наша головна мета, яку ми переслідували від перших засідань – це щоб всі послуги, які надаються ветеранам та їхнім родинам в нашій громаді були зведені в одному місці. Щоб людина могла отримати всю необхідну інформацію щодо лікування, реабілітації, соціальних послуг, психологічного розвантаження, а тепер і спорту. Бо спорт може стати одним із  ключових методів соціальної адаптації ветеранів» – наголосив Тарас Кучма.

У співпраці з «Назаретом» орган місцевого самоврядування скеровуватиме воїнів на реабілітацію та забезпечить необхідну компенсацію за реабілітацію ветеранів громади.

Пресслужба ДМР