У Дрогобичі 18 внутрішньо переміщених сімей переселили з приміщення навчального закладу

У Дрогобицькій міській територіальній громаді завершено важливий етап організації належних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб. Люди, які з початку повномасштабного вторгнення змушені були залишити свої домівки та тривалий час проживали у приміщенні Гімназії №5 імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, отримали можливість переїхати до житлових приміщень із забезпеченням базових побутових умов.

Важливо підкреслити, що переселення відбулося непримусово, з повним дотриманням гуманітарних принципів та з урахуванням побажань самих переселенців.

Зусиллями виконавчих органів Дрогобицької міської ради та за сприяння міського голови Дрогобича Тараса Кучми, заступника міського голови з гуманітарних та соціальних відносин Юрія Кушлика, у співпраці з партнерськими організаціями, для людей, які тимчасово мешкали у навчальному закладі, було підготовлено безпечне, тепле та гідне житло в межах територіальної громади.

Це не просто зміна адреси. Це– перехід від тимчасового укриття до більш стабільного середовища, де люди можуть відчути домашній затишок, приватність, і головне  гідність. Ми вдячні кожному, хто був залучений до цього процесу”, – зазначають у відділі освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради.

Допомогли з пошуком альтернативного житла та забезпечили перевезення людей до місць тимчасового поселення партнерські організації – благодійна організація «Міжнародний фонд охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA, яка є виконавчим партнером Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Також організації забезпечили психологічну та соціальну допомогу внутрішньо переміщених особам.

З 18 сімей, які проживали у закладі освіти, станом на сьогоднішній день три сім’ї орендували житло, інші були переселені до двох МТП – це гуртожиток КЗ ЛОР «Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу» та гуртожиток № 3 (вул. Володимира Великого, 3) Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка.

У звільненому приміщенні гімназії планують провести відновлювальні та підготовчі роботи для повноцінного освітнього процесу, який в останні роки був частково обмежений через проживання там ВПО. Повернення закладу до освітньої функції є важливим етапом у відновленні сталості та якості освіти в громаді.

Дрогобицька громада й надалі дотримується принципів людяності, турботи та відповідальності у ставленні до внутрішньо переміщених осіб. Робота із забезпечення гідного проживання для кожного громадянина, незалежно від обставин, залишається одним із ключових пріоритетів для керівництва громади.