У Дрогобичі та Трускавці тестують мешканців, які прибули з-за кордону

На Дрогобиччині стартувало тестування на коронавірус осіб, які перетнули кордон України та прибули на батьківщину з різних куточків світу. За оперативними даними головного лікаря Трускавецької міської лікарні Ігоря Стасика, в курортному місті станом на 3 квітня протестовано 9 осіб. На щастя, результат тестів у них негативний. Аналогічну кількість осіб мобільним бригадам медиків оздоровниці вдалося протестувати і день тому. До складу мобільних бригад входить: сімейний лікар, медсестра та представник поліції. Вирушають до людей, які повернулися з-за кордону, мобільні бригади машинами первинної допомоги. Як повідомляє Ігор Стасик, щоденно в поліклінічне відділення надходять оновлені списки осіб, які повернулися з-за кордону, тож робота із тестуванням цих мешканців триватиме. 

У четвер, 2 квітня, розпочали перевірку швидкими тестами і у Дрогобичі. За даними керівника відділу охорони здоров’я ДМР Володимира Чуби, проведено 23 експрес-тести прибулим особам з-за кордону. Результати - негативні. Пан Чуба запеввняє: при здійснені рейсів такими мобільними бригадами дбають про безпеку медиків.

- Лікарі, які вирушають на тестування до ймовірно інфікованих вірусом осіб одягають захисні костюми біологічного захисту. Машина, котра возить ці мобільні бригади, обробляється спецзасобами по приїзді та покрита всередині захисними плівками, - розповів Володимир Чуба.

За попередніми даними у Дрогобичі мають протестувати 170 прибулих з-за кордону. Однак списки теж постійно оновлюють. Як інформують лікарі, якщо у когось з пацієнтів тест покаже позитивний результат, за таким хворим вестимуть спостереження медики: при хорошому самопочутті пацієнт має дотримуватися норм карантину та перебувати на самоізоляції. При позитивному тесті та поганому самопочутті хворого – його шпиталізують в Львівську інфекційну лікарню. Медичні працівники наголошують: особи, які повернулися в рідне місто з-за кордону, повинні дотримуватися як мінімум 14-денної самоізоляції, в протилежному випадку їх очікує штраф від 17 до 34 тис грн за порушення норм карантину. 

Додамо, 31 березня Дрогобич та Трускавець отримали першу партію швидких тестів на виявлення коронавірусної інфекції, по 50 штук кожне місто. На підході чергова партія тест-систем.

Коронавірус Дрогобич Трускавець Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня Тестування коронавіру
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі