У партії влади прогнозують, що місцеві вибори відбудуться, незважаючи на карантин

Голова партії "Слуга народу", перший заступник голови однойменної фракції у Верховній Раді Олександр Корнієнко заявляє, що чергові місцеві вибори 25 жовтня відбудуться попри карантин, і що урізного фінансування, про яке просить Кабмін, вистачить на їх проведення.

Джерело: інтерв’ю Корнієнка РБК-Україна

"Місцеві вибори не можуть не відбутися, за Конституцією вони повинні пройти 25 жовтня 2020 року. Ми досліджували правові механізми в тих країнах, де зараз вибори переносять. Там далеко не скрізь є зрозумілий правовий механізм.

Якщо би раптом на момент оголошення виборів – у середині-кінці липня – тривав карантин, то, можливо, подібні розмови могли би бути. Але зараз початок квітня.

Якщо резюмувати, вибори можна провести, ми їх не відхиляємо і не плануємо скасовувати. Ми будемо шукати оптимальний варіант, як піти назустріч уряду в тих сумах, які вони запитують, і одночасно зберегти можливість провести вибори на якісному рівні".

Він додав, що найімовірніше Центральній виборчій комісії доведеться відштовхуватися від урізаного бюджету (із запланованих 2,155 млрд до 1 млрд гривень)

При цьому Корнієнко переконаний, що 1 мільярда на вибори вистачить, бо у цьому питанні є лиш дві великі статті витрат: зарплата членів комісії та друк бюлетенів. Зокрема, на друк бюлетенів потрібно приблизно 300-400 мільйонів гривень, тому "залишаться якісь кошти на транспорт, зв'язок".

Голова СН також додав, що нардепи готуватимуть зміни у Виборчий кодекс, зокрема, політичні. Наприклад, якщо вибори за пропорційною системою можуть проводитися в містах з кількістю виборців понад 90 тисяч, то цей поріг можуть знизити, щоб бути знижений, щоб у населених пунктах, де кількість виборців перевищує 10, 15 чи 20 тисяч, вибори проходили за відкритою пропорційною системою.

Місцеві вибори Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі