У Дрогобичі пацієнтам з пневмонією та температурою тіла більше 38°С, яка не збивається, робитимуть ПЛР-тести, - Леся Остапенко

У місті Котермака відмовляються від швидких тестів на коронавірус та проводять забір аналізів на ПЛР-тести, які точніше виявляють наявність або ж відсутність COVID-19 у пацієнта. Таке тестування найперше взялися робити людям, у яких виявили пневмонії, а також тим, у яких кілька днів не спадає підвищена температура тіла та людям, які були контактними особами хворих на коронавірус.

За словамиЛесі Остапенко, заступника головного лікаря з лікувальної роботи КНП «Дрогобицька міська поліклініка», про осіб, яким слід провести ПЛР-тестування повідомляють сімейні медики.

В залежності від стану хворого ми скеровуємо до нього мобільну бригаду медичних працівниківна забір аналізів на ПЛР-тести, або ж пацієнт приходить у спецкабінет поліклініки, який відокремлений від всього відділення і там проводимо забір, - повідомляє медик.

Взяті аналізи на ПЛР-тести оперативно скеровують до Львова, їх везуть у спецпробірках та відповідних контейнерах. ПЛР-методом у Дрогобичі уже обстежено 53 людей. Із них у чотирьох хворих було виявлено коронавірус, завдяки аналізам, які скерувалиу вірусологічну лабораторію Львова місцеві медики. Ще один позитивний результат про недужого дрогобчанина, який бригадою екстреної медичноїдопомогибувдоставлений до Львова, надійшов від тамтешніх лікарів.

У Дрогобичі пацієнтам з пневмонією та температурою тіла більше 38°С, яка не збивається, робитимуть ПЛР-тести, - Леся Остапенко  , фото-1

За словами Лесі Остапенко, ПЛР-тестування показуєкартину - присутній або ж ні небезпечний вірус в організмі пацієнта. Тоді як швидкі тести в перші дні інфікування вірусом можуть не виявити його у хворого.

Окрім недужих,ПЛР-тестування у Дрогобичі ми взялися проводити і лікарям, які ймовірно контактували із хворими, а також мобільнімбригадам медичних працівників, які виїжджають на дім до хворих людей, - наголошує пані Остапенко.

Також за словами лікаря, напередодні у Дрогобичі методом швидких тестів було взято аналізи у280 осіб, які повернулися з-за кордону. Такі вимоги на той час ставив МОЗ. Тепер ж цю нормув Міністерстві охорони здоров’я трактують по іншому: прибулі мають бути на самоізоляції, швидкі тести у них можна не проводити, при поганому самопочутті такі люди мають контактувати із своїм сімейним лікарем, який і буде вирішувати подальшу тактику лікування пацієнтів.

На сьогодні Дрогобич очікує зі Львована результати аналізів 25 осіб, які протестували ПЛР-методом. Тому медики наголошують – карантин ніхто не відміняв, його слід дотримуватися та не порушувати.

Додамо, 24 квітня зранку діагноз коронавірус підтвердився в молодої сімейної пари дрогобичан,які мали спілкуванняізчималимколом людей. Усіх контактних осіб тепер обстежують.

Наталя Зелена

#залишайсявдома #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі