У Дрогобичі стартували нові розкопки – шукають невинних жертв, вбитих енкаведистами у 40-х рр. на вулиці І.Франка

У Дрогобичі стартували нові розкопки – шукають невинних жертв, вбитих енкаведистами у 40-х рр. на вулиці І.Франка

11 червня стартували пошуково-земляні дослідження на території двору та саду, що на вулиці Івана Франка, 28. Там у 40 роках ХХ ст. знаходилося районне НКВС. Відтак енкаведисти катували та нищили у стінах цієї будівлі упівців та національно-свідомих громадян. На запрошення депутата ЛОР Михайла Задорожного на місце розкопок прибули спеціалісти КП Львівської обласної ради «Доля», яке займається пошуковою діяльністю та встановлює історичну справедливість. Як зазначає Михайло Задорожний – ще на початку цього року група мешканців Івана Франка, 28 (зараз тут житловий будинок) просила посприяти в проведені досліджень у їхньому саду. Розкопки мали стартувати весною – однак, карантин відтермінував їх на 11 червня.

У Дрогобичі стартували нові розкопки – шукають невинних жертв, вбитих енкаведистами у 40-х рр. на вулиці І.Франка, фото-1 У Дрогобичі стартували нові розкопки – шукають невинних жертв, вбитих енкаведистами у 40-х рр. на вулиці І.Франка, фото-2 У Дрогобичі стартували нові розкопки – шукають невинних жертв, вбитих енкаведистами у 40-х рр. на вулиці І.Франка, фото-3 У Дрогобичі стартували нові розкопки – шукають невинних жертв, вбитих енкаведистами у 40-х рр. на вулиці І.Франка, фото-4 У Дрогобичі стартували нові розкопки – шукають невинних жертв, вбитих енкаведистами у 40-х рр. на вулиці І.Франка, фото-5 У Дрогобичі стартували нові розкопки – шукають невинних жертв, вбитих енкаведистами у 40-х рр. на вулиці І.Франка, фото-6 У Дрогобичі стартували нові розкопки – шукають невинних жертв, вбитих енкаведистами у 40-х рр. на вулиці І.Франка, фото-7 У Дрогобичі стартували нові розкопки – шукають невинних жертв, вбитих енкаведистами у 40-х рр. на вулиці І.Франка, фото-8 У Дрогобичі стартували нові розкопки – шукають невинних жертв, вбитих енкаведистами у 40-х рр. на вулиці І.Франка, фото-9

У перший день робіт - дослідники здійснили шурфування частини території і пробні розкопки без залучення техніки, поспілкувалися з мешканцями будинку.

На моторошну знахідку ми натрапили у підвалі: стіна навпроти сходів – з отворами від куль! Це означає, що енкаведисти часто застосовували такий спосіб убивства в’язнів: коли ті спускалися крутими сходами до підвалу табельною зброєю впритул стріляли їм у потилицю, - розповів Святослав Шеремета, керівник КП «Доля».

За словами пана Шеремети – такі розкопки важливі з огляду на встановлення історичної справедливості та виявлення тіл закатованих невинних жертв НКВС. Дослідники стверджують – останки українських патріотів слід захоронити за християнськими звичаями та надати розголосу кривавим подіям московських катів на наших теренах. Також не виключено, що поряд із невинними жертвами тоталітарного режиму будуть виявлені і тіла німецьких офіцерів - оскільки за словами мешканців у час війни в будівлі був розгорнутий німецький госпіталь.

Додамо, у Дрогобичі не вперше тривають пошукові роботи на виявлення останків жертв НКВС. Оскільки у приміщенні інституту фізики та математики, що на вулиці Стрийській, 3 існувала катівня смерті, яку очолювало Дрогобицьке обласне управління НКВС.

Вікторія Бережна

Фото Ярослава Грицика

#Розкопки #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі