Дрогобицька солеварня стала - на складах надлишок продукції солі! Працівники у вимушених відпустках

Дрогобицька солеварня стала - на складах надлишок продукції солі! Працівники у вимушених відпустках

  Сіль виробляють, але її мало купують. Найстаріше підприємство України Дрогобицька солеварня, яка працює з XIII ст., тимчасово зупинило виробництво солі через надлишок продукції на складі. Зараз там накопичилося майже 25 тис. пачок солі, інформує zaxid.net.

Дрогобицька солеварня стала - на складах надлишок продукції солі! Працівники у вимушених відпустках, фото-1

Про невтішну ситуацію на підприємстві повідомив на своїй Фейсбук сторінці і керівник Туристично інформаційного центру Дрогобича Ігор Чава. Чиновник закликав підтримати підприємство та купувати йодовану дрогобицьку сіль. Ігор Чава стверджує – готовий взяти на себе доставку поштою дрогобицької солі до замовників із різних куточків України.

 На самому ж підприємстві стверджують – призупинили виробництво поки що до липня. На час зупинки праці на солеварні – працівники у відпустці за свій рахунок.

Дрогобицька солеварня стала - на складах надлишок продукції солі! Працівники у вимушених відпустках, фото-2

Дрогобицьку сіль, наразі, збувають здебільшого у регіоні і в області. Її ціна — 12 грн за пачку в поліетиленовій упаковці 750 г. На вартість впливає дорога технологія виробництва, збережена ще з XIII ст  - ручна праця, використання дров. Але зате сіль без природних розсолів, кращої якості, стверджують на підприємстві.

  Керівник Туристично-інформаційного центру Дрогобича Ігор Чава написав у Facebook пост із закликом купувати місцеву сіль, яка є брендом міста, щоб не зупиняти виробничий процес старовинного підприємства. Сіль можна замовити або безпосередньо на солеварні, або у ТІЦ.

Додамо, Дрогобич пов'язаний із видобутком солі, ще з часів Галицько-Волинського князівства. У різні часи за різної влади, в тому часи окупаційної, підприємство не зупиняло виробництва. Дрогобицька солеварня працює понад 700 років і вважається найстарішим підприємством України. Крім того, це єдиний завод, який видобуває сіль методом виварювання. Слоганом міста є: «Дрогобич — у ньому вся сіль».

Дрогобицька солеварня стала - на складах надлишок продукції солі! Працівники у вимушених відпустках, фото-3

 Уся територія підприємства розташована в межах охоронної зони пам’ятки ЮНЕСКО. А частина території самого заводу має статус щойно виявленої пам’ятки археології. На території є 9 пам’яток культури місцевого значення.

 Фото з відкритих джерел

#Сіль #Дрогобицька_солеварня #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі