• Головна
  • Рятують серця та життя - відділенню інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії у Дрогобичі – 1 рік!
08:50, 12 липня 2020 р.

Рятують серця та життя - відділенню інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії у Дрогобичі – 1 рік!

Рятують серця та життя -  відділенню інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії у Дрогобичі – 1 рік!

Це відділення відкрило свої двері у червні 2019 року, а 11 липня – було проведено першу операцію. Функціонує відділення, у якому рятують серця та життя на базі Дрогобицької міської лікарні №1. Медики цієї структури у буквальному сенсі цього слова повертають своїх пацієнтів до життя - оскільки виконують складні операції на серці та судинах. 24 години 7 днів на тиждень медпрацівники інтервенційної кардіології готові до непростих викликів: прийому пацієнтів із інфарктом міокарда та операційного втручання, оскільки мова про порятунок таких хворих буквально іде на години.

Фото ДМР

Фото ДМР

Наше відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії працює 24/7 без вихідних. Тут – повне медичне забезпечення пацієнта з гострим інфарктом міокарда (до 12 годин від початку больового синдрому). Все, що потрібно від пацієнта – це вчасно звернутись по допомогу. Проводимо обстеження та лікування хворих з серцево-судинними захворюваннями в рентген-операційній за допомогою ангіографа", – розповідає завідуючий відділенням, серцево-судинний хірург Василь Романяк.

Операції на серці медикам дає можливість робити надсучасний апарат - ангіограф, таких станом на 2019р. в Україні налічувалося лише 12. Завдяки цьому апарату медики відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, що у Дрогобичі, надають вчасну та якісну медичну допомогу при інфаркті, обстежують судини, проводять операції зі стентування. Стентування – це процедура механічного усунення перешкоди (тромбу і атеросклеротичної бляшки) в судині з допомогою каркаса (стента), метою якої є відновлення кровопостачання серця. Іншими словами - напрочуд делікатна операція, оскільки лікар працює дистанційно катетерами в судинах серця. А потрапляє туди через судини руки або ноги недужого пацієнта.

Як наголошує заввідділенням Василь Романяк, за перший рік роботи медичної структури проведено 475 коронаровентрикулографій (обстежень), з них – 137 стентувань (операцій), 70 з яких зроблено в ургентному порядку при гострому інфаркті з елевацією сегмента ST. Виконано одну ангіографію судин головного мозку за ургентними показами.

Що важливо – за словами Василя Романюка ургентні втручання для пацієнтів є безкоштовними. Тому медик закликав громадян при перших симптомах інсульту чи інфаркту, не зволікати зі зверненням до лікарів, адже вчасне виявлення проблеми - є запорукою вдалого лікування та зменшує ризики інвалідизації таких хворих. Оскільки – головне завдання при інфаркті – максимально швидко відкрити заблоковану судину. Якщо це зробити за 2 години, то інфаркт не встигає завдати великої шкоди міокарду (серцевому м’язу). Відповідно до європейських протоколів лікування, стентування (заміна пошкодженої судини) мають проводити у перші 2 години контакту пацієнта з медичним персоналом (максимум 12 годин від початку симптомів). Чим швидше можливо провести операційне втручання – тим швидше відновиться пацієнт та буде збережено його життя.

Свого часу облаштування такого важливого відділення у стінах Дрогобицької міської лікарні № 1 обійшлося у 26,5 мільйонів гривень – із яких 23,5 мільйони грн. порівну виділили Уряд та Львівська обласна рада, 3 мільйонами грн. долучився місцевий бюджет.

Важливим моментом є й те, що відділення має успішну співпрацю з Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова. Роботу відділення під час візиту до Дрогобича позитивно оцінив й сам директор інституту Василь Лазоришинець.

Василь Романюк стверджує – їхнє відділення планує розвивати нейрохірургію у тісній співпраці з інсультним центром, який постане на базі міської лікарні №1 до кінця вересня.

Під час написання використанні матеріали ДМР та «Медіа-Дрогобиччина»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Медики ##відділення_інтервенційної_ кардіології_та_реперфузійної_терапії ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...