Верховна рада змінила виборче законодавство: зменшили грошову заставу, заборонили продуктові набори та затвердили новий бюлетень

Верховна рада 16 липня проголосувала за законопроєкт, яким внесені зміни до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства.

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

Законом усунено прогалини та неузгодженості, скорельовано строки, спрощено та уніфіковано виборчі процедури для спрощення виборчого процесу, уніфіковано норми Виборчого кодексу. Законом внесено значну кількість змін до Виборчого кодексу, які стосуються всіх видів виборів та всіх етапів виборчого процесу і передбачають коригування більш, ніж 200 з 289 статей цього Кодексу», - йдеться у повідомленні.

 За законопроєкт №3485 у другому читанні та в цілому проголосували 308 депутатів, жодного голосу за зміни не дали дві фракції – «Європейська Солідарність» та «Голос», з шести мажоритарників від Житомирської області п’ятеро проголосували «за», Сергій Кузьміних (фракція «Слуга народу) на пленарному засіданні відсутній.

Громадянська мережа «Опора», аналізуючи прийняті правки до законопроєкту зазначає, що всі правки щодо форми виборчого бюлетеня підтримані.

16-07-2020-nova-forma-buleteniv.png
16-07-2020-nova-forma-buleteniv.png

Рада встановила межу для самовисування у 10 тис. населення (партизація). У містах з більшим населенням буде пропорційна система з відкритими списками, можна буде висуватися тільки від партії чи її осередку.

Рада вирішила не змінювати так званий кандидатський мінімум для просування кандидата в територіальному виборчому списку і лишила його на рівні 25%. Пропонували 5% та 50%.

Кандидати в депутати, які отримали кількість голосів виборців на рівні чи вище 25%, будуть розміщені на початку територіального виборчого списку відповідної організації партії в порядку зниження кількості голосів виборців.

Також парламент змінив форму виборчого бюлетеня. Він має стати більш зрозумілим для виборця. Впроваджено так званий трафаретний принцип бюлетеня, де партія обирається разом з кандидатом.

Розмір застави кандидатів знизили у 9 разів.

Нагадаємо, верховна рада 15 липня проголосувала за призначення чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (крім виборів у Криму та виборів депутатів облради Луганської і Донецької областей) на неділю 25 жовтня 2020 року.

#ВРУ виборче_законодавство #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі