• Головна
  • МОЗ планує використовувати ще один вид тестування на коронавірус – тести на антиген
17:33, 2 вересня 2020 р.

МОЗ планує використовувати ще один вид тестування на коронавірус – тести на антиген

Міністерство охорони здоров’я планує збільшувати кількість тестувань на коронавірусну хворобу, для чого використовуватиме швидкі тести на антиген. Про це 2 вересня повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, інформує zaxid.net.

За словами Ляшка, ВООЗ наступного тижня оновить протокол тестування і включить до нього тести на антиген.

Вчора завершилися перемовини з Європейським регіональним бюро ВООЗ. Вони обіцяють вже на наступному тижні оновити протокол щодо тестування. У цьому протоколі буде знайдено місце для швидких тестів на антиген. Раніше ми використовувалися швидкі тести на наявність антитіл", – розповів Ляшко.

За його словами, швидке тестування на антиген використовується наразі в США, де зареєстровано чотири виробники тестів. Україна веде перемовини з усіма виробниками, щоб вони подали на реєстрацію цих тестів в Україні.

Чим тести на антиген відрізняються від ПЛР-досліджень та ІФА-тестів

Наразі в Україні, щоб визначити наявність коронавірусу в організмі людини проводять ПЛР-дослідження та ІФА-тестування.

ПЛР-тести (полімеразна ланцюгова реакція) – виявляє присутність вірусу та визначає, чи людина хвора на Covid-19. Для цього тесту роблять мазок із носа і ротоглотки. Методом полімеразної ланцюгової реакції медики виявляють в біологічному матеріалі від хворого, власне, рибонуклеїнову кислоту самого збудника коронавірусу.

ІФА-тести (імуноферментний аналіз) – це вид аналізу, за допомогою якого виявляються антитіла, які виробляються коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом. ІФА-тести дозволять розвантажити систему діагностування Covid-19 та підвищити її ефективність.

Тести на антиген беруться так само, як для ПЛР-тесту: з носоглотки забирається змив, який ставиться у певний фермент, фермент виділяє РНК – і ця РНК поміщується у швидкий тест, який показує, чи є збудник коронавірусної хвороби є в організмі пацієнта. Цей тест зможуть використовувати і для остаточного діагностування, як ПЛР-тест.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Коронавірус ##Тести ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Останні новини
Оголошення
live comments feed...