• Головна
  • Грип – поруч! Медики закликають вакцинуватися, бо зростає кількість недужих
12:08, 17 вересня 2020 р.

Грип – поруч! Медики закликають вакцинуватися, бо зростає кількість недужих

Грип – поруч! Медики закликають вакцинуватися, бо зростає кількість недужих

Сезон грипу зовсім поруч! За погожими осінніми днями – йдуть похолодання та дощі. Це означає лиш одне – сезонні ГРВІ та грип теж активно та підступно атакуватимуть. Зважаючи на те, що увесь 2020 рік боримося із пандемією коронавірусної недуги медики наголошують – цього осінньо-зимового сезону варто вакцинуватися від грипу.

Грип – поруч! Медики закликають вакцинуватися, бо зростає кількість недужих, фото-1

За словами Лесі Остапенко, заступника головного лікаря з лікувальної роботи КНП «Дрогобицька міська поліклініка», два віруси (коронавірус та грип) можуть накластися паралельно в організмі однієї людини, відтак перебіг такої недуги для хворого проходитиме у важкій формі та із ускладненнями. Щоб не наражати себе на небезпеку, оскільки останніми роками сезонний грип полюбляє давати ускладнення у вигляді пневмоній,лікарі рекомендують робити вакцинацію від сезонного грипу. Тим паче імунізацію медики роблять і собі.

КНП «Дрогобицька міська поліклініка» закуповуватиме вакцини від грипу, щоб щепити усіх наших медиків. Аналогічні щеплення пропонуємо зробити усім, кому не байдужий стан власного здоров’я. Найперше це стосується людей із групи ризику – вагітні, люди із надлишковою вагою, старші люди, яким виповнилося за 60 років, а також пацієнти, що мають хронічні хвороби, цукровий діабет, імунодифіцити – таким особам слід вакцинуватися в першу чергу. У зоні ризику також вчителі, викладачі, медики, продавці, працівники транспорту тощо", - наголошує пані Остапенко.

За словами ескулапа вакцинація від грипу захистить пацієнта від ускладнень недуги та допоможе у випадку захворювання перенести її у значно легшій формі. Медик стверджує – пік сезонного захворювання грипу цьогоріч орієнтовно чекають від середини листопада. Тож з жовтня місяця, або ж з початку листопада,сміливо можна вакцинуватися. Оскільки після вакцинації – імунітет виробляється не швидше ніж на другий тиждень.

Вакцину від грипу, якщо ви вирішили імунізуватися, слід придбати в аптеці, відтак у холодовій сумці принести до свого сімейного лікаря, яка після огляду пацієнта дає добро на щеплення", - розповідає про алгоритм дій Леся Остапенко.

Грип – поруч! Медики закликають вакцинуватися, бо зростає кількість недужих, фото-2

Що стосується перших осінніх цифр по захворюваності на ГРВІ у Дрогобичі то маємо наступну картину: недуга щотижня набирає обертів, особливо серед дітей. Так за даними пані Остапенко у період з 21.08 по 3.09 – ГРВІ підхопили 153 дорослих та 8 дітей (мова іде про пацієнтів, які зверталися за медичною допомогою до сімейних лікарів). У період з 4.09 по 17.09 – ГРВІ констатували у 167 дорослих пацієнтів та 63 дітей.

Медик наголошує – при перших ознаках сезонних ГРВІ та грипуслід максимально обмежити контакти із оточуючими, залишатися вдома та зателефонувати своєму сімейному лікарю для вироблення покрокової інструкції лікування недуги.

Наталя Зелена

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Вакцинування ##ГРВІ ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Останні новини
Оголошення
live comments feed...