• Головна
  • Монету номіналом 25 копійок виводять з обігу
12:02, 1 жовтня 2020 р.

Монету номіналом 25 копійок виводять з обігу

Монету номіналом 25 копійок виводять з обігу, фото-1

З 1 жовтня монети номіналом 25 копійок перестають бути платіжним засобом при здійсненні готівкових розрахунків. Про це повідомив заступник голови Національного банку Олексій Шабан, зазначає Економічна правда.

З 1 жовтня цими монетами не можна буде оплачувати товари або послуги, але ці монети можна буде після 1 жовтня здавати в банки і обмінювати їх на банкноти і монети протягом ще трьох років", - наголосив Шабан.

За словами заступника голови НБУ, необхідність вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок обумовлюється тим, що вони не розмінюються, оскільки Нацбанк уже два роки виводить монети номіналом 1, 2 і 5 копійок.

Вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок спростить готівкові розрахунки. Воно не матиме впливу на інфляцію, оскільки за відсутності монет номіналом 25 копійок під час готівкових розрахунків можуть застосовуватися правила заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари, роботи чи послуги до сум, кратних 10 копійкам", - повідомив представник НБУ.

Також Національний банк виводити з обігу паперові банкноти старого зразка до 2003 р. Ці банкноти уже майже не виконують свою функцію платіжного засобу. Зараз у обігу їх залишається близько 1,8% від загальної кількості банкнот в обігу.

Упродовж наступних трьох років українці зможуть без обмежень безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та гривневі банкноти старих зразків до 2003 року на діючі платіжні обігові монети та банкноти. Здійснити обмін можна у Національному банку та уповноважених банках (АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «ПУМБ») – упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу, до 30 вересня 2023 року включно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##НБУ #Старі_монети ## ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...