ЦВК детально пояснила правила заповнення бюлетенів на місцевих виборах

ЦВК детально пояснила правила заповнення бюлетенів на місцевих виборах, фото-1

Центральна виборча комісія (ЦВК) в суботу, 10 жовтня оприлюднила детальні пояснення про те, як заповнювати бюлетень на місцевих виборах, які відбудуться уже 25 жовтня, передає zaxid.net.

У документі чітко прописано послідовність заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів Верховної Ради, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше. Зазначимо, що у громадах з населенням менше за 10 тис. Продовжує діяти мажоритарна система, тому в цьому випадку голосувати можна буде як і раніше.

Короткий зміст роз’яснення ЦВК опублікувала у Facebook. Зокрема, у ньому йдеться, що в бюлетені можна ставити як знак + (плюс), так і «галочку» (✓) чи іншу позначку, яка засвідчуватиме волевиявлення виборця.

Окрім позначки навпроти партії, у бюлетені потрібно буде вписати цифру (номер кандидата від партії у списку) за нанесеним трафаретом. При цьому в ЦВК наголосили, що навіть якщо вийшло не зовсім по трафарету– вибір все одно буде зараховано за умови, що всі символи можна розпізнати.

Окремо ЦВК наголосила на номерах кандидатів з номерами від 1 до 9.

Якщо ви, наприклад, обираєте кандидата під номером 6, то і 06, і 6 – буде зараховано», – наголошується в роз’ясненні ЦВК.

🖊📋Як заповнити бюлетень? За нашими неточними підрахунками, час перебування виборця у кабінці збільшиться на 1 хв. Чому?...

Опубликовано Центральна виборча комісія - Central Election Commission of Ukraine Суббота, 10 октября 2020 г.

У разі помилки при заповненні бюлетеня виборець може написати заяву до дільничної виборчої комісії з проханням видати йому ще один бюлетень. Однак якщо і за другим разом виборець допустить помилку, то третьої спроби для нього не передбачено.

#Місцеві_вибори_2020 #як_заповнити_бюлетень #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі