«Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко

«Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-1

Відкритий, щирий та сповнений творчих планів і задумів – усе це про актора театру і кіно, лауреата премії "Дзига", Заслуженого артиста України В’ячеслава Довженко. Кілька днів поспіль В’ячеслав Довженко із почесною місією провів на Дрогобиччині.

«Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-2

Тут актор відкрив пам’ятник синові Франка – Петрові Франку, презентував у День Захисника України фільм «Кіборги», в якому зіграв одну з головний ролей та провів творчі зустрічі із студентською молоддю міста. Запросила ж В'ячеслава Довженка у Дрогобич знана в регіоні благодійниця і творча особистість Леся Татарська, яка представляє ГО «Самопоміч».

«Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-3 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-4 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-5

Старт творчої місії на Дрогобиччині В’ячеслав Довженко взяв із Нагуєвич. Там 14 жовтня перед Літературно-музейним комплексом Івана Франка урочисто відкрили пам’ятник Петрові Франку. Саме Нагуєвичі подарували Україні двох титанів духу та слова: публіциста Івана Франка та його сина авіатора, співзасновника «Пласту» — Петра, життя якого обірвала радянська влада.

«Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-6 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-7 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-8 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-9

Пам'ятник Петрові Франку створив молодий скульптор Іван Мисакович. Замовлення від Літературно-меморіального музею Франка митець отримав у червні. Відтоді закипів творчий процес. Відкриття постаменту приурочили до 130-річчя від народження Петра Франка, яке припало на червень.

Причетний до постатей Франка і актор В’ячеслав Довженко. Уже зовсім скоро на великі екрани вийде нова українська стрічка «Інший Франко».

«Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-10

У фільмі, основаному на реальних подіях із біографії Петра Франка, В’ячеслав Довженко зіграв головну роль. На долю його героя Петра Франка випадає чимало випробувань, серед яких репресії радянською владою, вивезення на Сибір та смерть по дорозі при загадкових обставинах за вказівкою Хрущова.

«Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-11

Такі виклики на Петра Франка чекали через те, що понад усе він як і його батько любив і болів Україною. Саме Петро Франко був одним із засновників організації «Пласт», льотчиком, і засновником авіації в Українській Галицькій Армії, депутатом Верховної Ради УРСР. Любові до рідного краю, щирої віри в світле майбутнє України - радянська влада Петрові пробачити не могла.

Із Нагуєвич В’ячеслава Довженко прибув у Дрогобич. Тут актор у кінотеатрі «Злата Плюс» презентував фільм про сучасних героїв України – кіборгів (фільм «Кіборги»), які до останнього подиху захищали Донецький аеропорт. Про відважний військових говорили – «не вистояли стіни і метал, а наші хлопці не здавали жодного сантиметру своїх позицій». 

Захід проводився з благодійною метою - організатор Леся Татарська оголосила про збір коштів на лікування важкохворої дрогобичанки художниці Тетяни Думан. Номер рахунку та реквізити були вказані на листівках, котрі роздали присутнім.

Після перегляду стрічки Довженко щедро роздавав автографи, ділився творчими планами та спільно із глядачами виконав українську народну пісню – «Гуцулка Ксеня».

«Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-12 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-13 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-14 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-15 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-16 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-17 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-18 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-19

Продовженням творчої місії актора у Дрогобичі – стали зустрічі В’ячеслав Довженко із студентами в Культурно-освітньому центрі імені Івана Франка, який нещодавно відкрили.

«Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-20 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-21 «Берегти історичну пам'ять нації через популяризацію українського кіно та культури», - В’ячеслав Довженко, фото-22

Актор запевняє – не дивлячись на те, що другий раз поспіль його візит у наш край припадає на дощову погоду – тут його надихають щирі та відкриті люди. Люди, які прагнуть змінити своє місто та духовно і культурно збагатити його. Тож В’ячеслав Довженко уже планує нові гастролі на Дрогобиччину по завершенні карантину.

Наталя Зелена

#В'ячеслав_Довженко #кіборги #Інший_Франко #Леся_Татарська #Дрогобич #новини #новини_Дрогобича
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі