• Головна
  • Друге життя унікальної дзвіниці: у Дрогобичі реставрують пошкоджені елементи храму Воздвиження Чесного Хреста
09:43, 9 листопада 2020 р.

Друге життя унікальної дзвіниці: у Дрогобичі реставрують пошкоджені елементи храму Воздвиження Чесного Хреста

Четвертий місяць поспіль триває реконструкція дзвіниці храму Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі. Церква - унікальна і одна з найстаріших пам’яток архітектури національного значення, якій понад 350 років, зазначає пресслужба Львівської ОДА.

Дзвіницю побудували приблизно у 1661 році. Впродовж останніх років вона перебувала в аварійному стані, внаслідок чого споруда похилилася. На необхідності реконструкції споруди архітектори та представники влади сфокусували увагу ще торік. Тоді ж на замовлення департаменту архітектури Львівської ОДА виготовили проектно-кошторисну документацію, визначили підрядника і розпочали роботи. Пам’ятку відновлюють за кошти обласного бюджету в межах програми збереження культурної спадщини Львівщини.

Підрядна організація “В.Ф.Ф”, яка виграла тендер, зобов’язалась здійснити реставрацію вартістю 2 мільйони 251 тисяча гривень. Відтак на підготовчі роботи торік витратили 458 тисяч гривень. Також за ці гроші придбали будівельні матеріали для реставрації, встановили риштування, розпочали маркування найбільш аварійних ділянок дзвіниці”, - розповів заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

  За його словами, цьогоріч на реставрацію об’єкту скерували один мільйон гривень і власне у червні майстри продовжили роботи.

Дерев’яні споруди потребують дуже ретельної реставрації. Дзвіниця побудована з дерева без жодного цвяха. Станом на сьогодні тут підсилили фундамент, зараз відновлюють пошкоджені підвалини. Це дуже копітка робота, бо важливо зберегти усі конструктивні елементи дзвіниці у такому вигляді, як вони є. У подальшому замінять пошкоджені дерев’яні елементи каркасу, влаштують елементи опорядження. Завершити відновлення  дзвіниці плануємо наступного року", - додав Юрій Бучко.

Окрім дзвіниці, реконструкції потребує і сама церква Воздвиження Чесного Хреста. Як розповіла музеєзнавиця Алла Гладун, ця ошатна пам’ятка є взірцем теслярської майстерності та по-справжньому туристичним магнітом Дрогобиччини, бо тут збереглись розкішні ікони та розписи, які в інших галицьких церквах не повторюються.

Цінність цього храму, зокрема, і в оздобленні інтер’єру. Раніше тут був другий поверх (емпора), який служив ще однією церквою. У давні часи на одному престолі можна було відправляти лише одну службу Божу. Тому виникала потреба мати ще один приділ на верхньому ярусі. У Воздвиженському храмі він мав назву - Предтеченський, на честь Івана Хрестителя. Його демонтували в радянський час і церква втратила цілісність. Тому пам‘ятку необхідно повністю реставрувати", - зазначає Алла Гладун. 

Частину ікон та розписів, які збереглись у храмі виконали місцеві парохи Василь Глібкевич та Петро Метельський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##храм_Воздвиження_Чесного_Хреста ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Останні новини
Оголошення
live comments feed...