• Головна
  • Уся сфера обслуговування з 16 січня повинна перейти на українську мову
11:05, 2 грудня 2020 р.

Уся сфера обслуговування з 16 січня повинна перейти на українську мову

Уся сфера обслуговування з 16 січня повинна перейти на українську мову, фото-1

З 16 січня 2021 року всі українські заклади сфери обслуговування повинні використовувати українську мову при спілкуванні з клієнтами чи відвідувачами. Обслуговувати клієнтів іншою мовою можна буде тільки на його прохання, повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає zaxid.net.

З початком 2021 року мова обслуговування споживачів – українська! Відповідно до статті 30 закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою. У супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав'ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, де б ти не був – обслуговування має бути українською. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою", – наголосив Тарас Кремінь.

У разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою необхідно звертатися до уповноваженого з захисту державної мови. Це можна зробити двома способами:

  • надіславши листа за адресою 01001, м.Київ, провулок Музейний, 12;
  • написавши на електронну адресу [email protected].

Нагадаємо, закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» почав діяти 16 липня 2019 року. Його статті вводилися в дію поетапно. Зокрема, згідно з цим законом, вся реклама в Україні з 16 січня 2020 року повинна бути лише українською мовою. Також закон зобов’язує усіх представників влади говорити українською мовою та збільшує кількість української мови у ЗМІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Сфера_обслуговування ##будь_ласка_українською ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...