• Головна
  • У Бориславі відкрили аптеку-музей Йогана Зега
17:14, 27 січня 2021 р.

У Бориславі відкрили аптеку-музей Йогана Зега

Фото ЛОДА

Фото ЛОДА

 27 січня, у Бориславському міському парку культури і відпочинку урочисто відкрили аптеку-музей всесвітньо відомого винахідника нафтової промисловості Йогана Зега. Подію відвідала керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака та представники Туристично-інформаційних центрів міст сусідів, зокрема і Дрогобича.

Борислав вважають нафтовою столицею Галичини. Тут розташоване одне з найбільших родовищ озокериту, зрозуміліше гірського парафіну. Цей нафтопрохідний продукт має лікувальні властивості, - зазначила очільниця управління. - Численні туристичні групи та індивідуальні туристи приїжджають до Борислава подивитись на символи нафтової промисловості: верстати-гойдалки, розташовані на території міста. А от музею, присвяченого лікувальним властивостям нафтопродуктів, для формування ще більш наповнених туристичних програм, дуже бракувало. Відтак аптека-музей буде цікавою як для цільових туристів, так і тих хто відпочиває на сусідніх курортах та має можливість вивчати навколишні території", - додала Наталія Табака.

Проект реалізовувався у 2 етапи. У 2019 році облаштовували санітарне очищення та благоустрій земельної ділянки, виконували будівельні роботи. У 2020 році відбувалось наповнення музейними експозиціями аптеки-музею. 

Кошторис склав понад пів мільйона гривень.

Фото ЛОДАФото ЛОДАФото ЛОДАФото ЛОДАФото ЛОДАФото ЛОДАФото ЛОДА

Проект «Встановлення аптеки-музею світового винахідника нафтової промисловості Йогана Зега» виграв грант на Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад, який проводила Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна».

У межах транскордонного співробітництва у Бориславі вже реалізовувались проекти «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України» та «Нафтова спадщина діяльності Ігнатія Лукасевича».

Додамо, Йоган (Ян) Зег – львівський фармацевт, аптекар, винахідник гасу, засновник промислової нафтопереробки в Галичині. Свого часу зі Львова переїхав до Борислава, де відкрив аптеку і займався нафтопереробкою. У аптеці-музеї Йогана Зега екскурсії відбуваються за попереднім записом. Контактні номерами телефонів: 050 5591164, 098 7292839.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...