12:58, 31 січня 2021 р.
Львівщина встановила своєрідний антирекорд щодо кількості отруєнь чадним газом
Своєрідний антирекорд щодо кількості отруєнь чадним газом менше, ніж за місяць нового року, встановила Львівщина, пише «Четверта студія».
Поки медики та чиновники рахують кількість нових та летальних випадків COVID-19, на українців чатує ще одна небезпека – отруєння чадним газом. Якщо торік у Львівській області жертвами невидимого вбивці стали 113 людей, 16 із них померли. То лише за січень на Львівщині зафіксували 44 випадки отруєння чадним газом, 17 із них – діти. Сім випадків – із летальним завершенням.
На жаль, семеро осіб загинули (серед них двоє дітей). Це у нас дані від медиків. Чому така сумна статистика? Очевидно, тому, що люди нехтують елементарними правилами безпеки. А ще часто симптоми отруєння чадним газом люди плутають із харчовим отруєнням. Вони справді дуже схожі (головний біль, нудота, слабкість, сонливість", – розповів Віталій Туровцев, начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Львівській області.
Однак мешканці дещо іншої думки та у всьому звинувачують газовиків – мовляв, газ подають низької якості, а часто взагалі із чимось змішують задля економії. Саме про це пишуть у соцмережах.
Халатне відношення «Львівгазу», вони тільки маніпулювати цифрами у квитанціях вміють!», «Раніше регулярно ходили майстри «Львівгазу» і перевіряли тягу в димарях. Навіть печатку ставили на стіну біля приладу», «Та той газ тепер нікудишній! Намішають там невідомо чого, чайник півгодини закипає! А ви хочете, щоб люди не труїлися»», – обурюються користувачі Facebook.
Ситуацію прокоментував і речник АТ «Львівгаз» Ярослав Альохін. Він стверджує, що чадний газ – це продукт згоряння, він виділяється як від природного газу, так і коли приміщення опалюють дровами. А газ в мережі подають належної якості.
Це вуглець, який не догорів до кінця, і він виходить через димар. Тож говорити, що виною всьому є неякісний природний газ – некоректно. Спеціалісти «Львівгазу» кожні десять днів перевіряють якість газу і оприлюднюють на офіційному сайті підприємства результати експертизи фізико-хімічної лабораторії. Вони завжди у межах норми. По-третє, найбільше випадків отруєння чадним газом фіксують саме взимку, коли опалювальний сезон, навесні і влітку ці цифри йдуть на спад", - додав Альохін.
Альохін переконує, що найчастіше від отруєнь чадним газом страждають жителі новобудов, а також старих будинків, переобладнаних під індивідуальне опалення, тобто тих, в яких встановлені газові котли.
Коли у квартирі є пластикові вікна, герметично закриті, щось вариться на газовій плиті, увімкнений котел і поруч працює електровитяжка – це дуже небезпечно. Адже чадний газ від котла скупчується саме під витяжкою, бо вона втягує в себе повітря, – пояснює Альохін. – При цьому вікно герметично зачинене. У людини болить і паморочиться голова, її нудить, але ніхто не надає тому значення, бо чадний газ – без запаху і кольору, тож думають: «Просто втомився, відпочину і все минеться». Ще одна причина отруєння чадним газом – відсутність тяги у димарі. До речі, часто це трапляється, коли димарі обмерзають, тому їх потрібно регулярно чистити, слідкувати за їхнім станом і перевіряти витяжку. Це повинні робити власники помешкань",-додав речник АТ «Львівгаз».
Спеціалісти закликають мешканців області не бути пасивними таперевіряти наявність тяги, стан димарів та газових приладів у своїх помешканнях – оскільки за всім цим мають слідкувати лише власники осель. А, плануючи ремонт з переобладнанням квартири під індивідуальне опалення, не варто економити ні на якісних приладах, ні на досвідчених спеціалістах. Тоді й статистика отруєнь чадним газом буде не така страшна.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:24
24 серпня
Оголошення
00:50, 5 вересня
14:15, 8 вересня
6
20:43, 5 вересня
10
live comments feed...