• Головна
  • Дрогобицький пологовий: порятунок потопельників – справа рук самих потопельників?
16:46, 9 лютого 2021 р.

Дрогобицький пологовий: порятунок потопельників – справа рук самих потопельників?

Дрогобицький пологовий: порятунок потопельників – справа рук самих потопельників?

Тема вивільнення п’ятої частини працівників Дрогобицького міського пологового будинку і надалі перебуває на провідних позиціях в інформаційному просторі регіону.

9 лютого 2021 р. відбулися загальні збори колективу пологового будинку. Головна тема гострої розмови – пошук шляхів збереження медичної установи, яка у процесі медичної реформи може опинитися на межі банкрутства.

Дрогобицький пологовий: порятунок потопельників – справа рук самих потопельників?, фото-1

Нагадаємо, після реформування медичної галузі Національна служба здоров’я України фінансує пологові будинки із розрахунку 8 тис. 136 грн. за кожні пологи. У 2020 році у Дрогобичі медпрацівники прийняли 914 пологів. Перемноживши ці цифри, отримаємо майже сім з половиною мільйонів гривень. Цих коштів недостатньо для повноцінного функціонування установи, при тому, що за комунальні послуги сплачує міський бюджет. А ще пологовий будинок перераховує кошти лабораторії міської лікарні №1 за проведення аналізів.

Дрогобицький пологовий: порятунок потопельників – справа рук самих потопельників?, фото-2

Генеральний директор КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» Роман Ігнатишин розповів, що фінансова ситуація почала погіршуватися після від’єднання від пологового будинку і приєднання до міської поліклініки у квітні 2020 року жіночої консультації, на яку теж державою виділяються кошти. Кошти, які сплачує НСЗУ, не покривають видатків. Тож у підсумку на сьогодні КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» має майже 3 млн грн. різноманітних боргів і може стати банкрутом.

Дрогобицький пологовий: порятунок потопельників – справа рук самих потопельників?, фото-3

Для поліпшення фінансової ситуації керівництво відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради та пологового будинку вирішили вдатися до скорочення чисельності працівників. Роман Ігнатишин видав наказ №31к від 15.01.2021 р. «Про внесення змін до штатного розпису та скорочення чисельності працівників». Згідно з документом, з 1 квітня 2021 р. заплановане скорочення штатів на 39,5 ставки (зі 179 до 139,5) та об’єднання наявних п’яти відділень у два. Зокрема, Пологове відділення, Відділення патології вагітності і Відділення неонатальної допомоги мають об’єднати в одне – Пологове відділення зі службою патології вагітності і неонатальної допомоги з доглядом за новонародженими, а Гінекологічне відділення та Відділення анестезіології з операційним блоком – у Гінекологічне відділення.

Дрогобицький пологовий: порятунок потопельників – справа рук самих потопельників?, фото-4

Які ще шляхи виходу з кризи бачить керівник установи? Це відкриття ще одного напряму, який фінансуватиме НСЗУ – допологового нагляду за вагітними (на зразок жіночої консультації), запровадження платних послуг – діагностика, сімейні палати підвищеної комфортності, реклама установи тощо.

На необхідності додаткових джерел надходжень наголосила і головний бухгалтер, адже навіть заплановане скорочення 39,5 ставок не дозволить вкластися у передбачені кошти. Крім того, знадобляться додаткові видатки на виплату розрахункових звільненим особам.

Дрогобицький пологовий: порятунок потопельників – справа рук самих потопельників?, фото-5

У своїх виступах більшість працівників погоджувалися з тим, що необхідно шукати шляхи додаткового фінансування, навіть говорили про короткотривалі відпуски без збереження зарплати, але висловилися категорично проти масових звільнень і за збереження повноцінного пологового будинку.

Лікар акушер-гінеколог Роман Фрелик запропонував звернутися до засновників установи – Дрогобицької міської ради – з проханням погасити наявну заборгованість, щоб почати працювати «з чистого аркуша».

Дрогобицький пологовий: порятунок потопельників – справа рук самих потопельників?, фото-6

Начмед, лікар акушер-гінеколог Євгеній Костецький вважає за доцільне провести фаховий фінансовий і кадровий аудит, а тоді скласти бізнес-план підприємства. На його думку, слід також звернутися до керівництва Трускавецької, Східницької і Меденицької ОТГ із проханням про фінансову допомогу, адже Дрогобицький пологовий обслуговує і їхніх мешканців.

Дрогобицький пологовий: порятунок потопельників – справа рук самих потопельників?, фото-7

Керівник пологового відділення Володимир Цицик назвав недоречними закиди про те, що подібні установи у Бориславі і Стрию не мають таких фінансових проблем як у Дрогобичі і. Адже там функціонують не повноцінні пологові будинки з усіма належними підрозділами, а лише пологові відділення лікарень із невеликим штатом працівників.

У результаті півторагодинного обімну думками, учасники зборів прийняли резолюцію. Нею створили ініціативну групу, яка вестиме перемовини з владою щодо фінансової підтримки, а також підготує відповідний текст звернення від імені всього колективу до органів місцевого самоврядування Дрогобиччини та НСЗУ. Збори доручили керівникові установи провести її фінансовий аудит. Щодо кадрового аудиту, за словами Романа Ігнатишина, вже є домовленість із львівськими фахівцями.

P.S. журналісти сайту «Дрогобич 03244» готують відеоматеріал із зборів пологового будинку

Ярослав Грицик, Наталія Зелена

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Пологовий_будинок ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...