• Головна
  • З квітня в Україні вдвічі зросте тариф на електроенергію
15:00, 14 лютого 2021 р.

З квітня в Україні вдвічі зросте тариф на електроенергію

З квітня в Україні вдвічі зросте тариф на електроенергію

Із місяця квітня тариф на електроенергію в Україні зросте вдвічі, зазначає ресурс Галнет.

За словами експерта з енергетичних питань Андрій Гнатуш – дорожчає нафта тож дорожчатиме продукція у магазинах. Оскільки складова палива є у всьому, відповідно, ця тенденція буде зберігатися впродовж року.

Що стосується електроенергії, то з квітня тариф на електроенергію зросте вдвічі. Після 300 кіловат споживання вартість кіловата для побутового споживача становитиме приблизно 3,42, а орієнтуватися слід на 3,50.

Чим зумовлене зростання ціни?

Енергетичний ринок України загнали у кризу – стверджує експерт з енергетичних питань Андрій Гнатуш.

Раніше наша економіка могла субсидіювати певні напрями: у нас були соціальні тарифи. Зараз економіка не працює і у держави немає іншого виходу, крім як залазити у кишені до кожного з нас. Це можна робити так: тарифи підніматимуться, вони заявлятимуть, що оновлюватимуть мережі і систему для того, щоб інтегрувати нас у Європейську систему енергофікації. Хоча насправді це авантюрна справа, адже ми досі поєднані з Білоруссю і Росією і, щоб інтегруватися в Європу у тестових режимах, нам необхідно від’єднатися від балансуючих потужностей. Ми будемо дуже вразливі у той час, коли будемо уже від’єднані, але ще не приєднані. Якщо ми через певні обставини не зможемо інтегруватися, уявляєте які умови нам виставлять в Росії і Білорусі, щоб приєднатися назад?" - зазначив Гнатуш.

Останнє підвищення цін на світло відбулося у грудні 2020 року, коли Кабмін ліквідував норми про пільгові 90 коп. за споживання менш ніж 100 кВт.год. Такі норми діятимуть до 31 березня 2021 року, а вже з 1 квітня ціни зростуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Електроенергія ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...