• Головна
  • Що ж таки будують у районі шпихліра?
12:21, 1 квітня 2021 р.

Що ж таки будують у районі шпихліра?

Що ж таки будують у районі шпихліра?

Нещодавно на вулиці Стрийській у Дрогобичі розпочалося спорудження багатоквартирного житлового будинку. Уже на підготовчому етапі будівництва низка громадських активістів забили на сполох та почали заявляти про те, що роботи ведуться незаконно, оскільки будмайданчик розташований в охоронній зоні пам’ятки архітектури національного значення ХVІІІ століття житниці (шпихліра).

З’явилися численні дописи у соцмережах, звернення до поліції... Згодом з’ясувалося, що ця інформація не відповідає дійсності. Із представниками громадськості забудовнику вдалося порозумітися, надавши необхідні дозвільні документи (№ 2277 Рішення сесії Дрогобицької міської ради ”Про надання в оренду земельних ділянок" та повідомлення про початок будівельних робіт зареєстровано за номером ЛВ051210128418). Щоправда, все ж є активісти, котрі продовжують стверджувати про незаконність будівництва.

Ми вирішили дослідити це питання та розставити всі крапки над "і".

Що ж таки будують у районі шпихліра?, фото-1

Згідно з будівельним паспортом, на вулиці Стрийській зводять житловий комплекс «Вікторія», забудовник якого є Петро Фляк. Він запевнив, що має усі необхідні дозволи і погодження, які надав для публікації.

А найважливіше те, стверджує забудовник, що територія, якою він володіє, не те що не перетинає, а навіть не межує з охоронною зоною житниці (шпихліра): відстань до цієї зони становить 15-20 метрів. Це чітко видно на схемі.

Що ж таки будують у районі шпихліра?, фото-5

Варто додати, що ЖК «Вікторія» споруджується у межах території колишньої дитячої дошкільної установи, яка не могла бути в охоронній зоні. За словами забудовника, за цю земельну ділянку до міського бюджету вноситься орендна плата.

На офіційному сайті Дрогобицької міської ради у розділ «Для інвестора» опублікований історико-архітектурний опорний план міста, на якому видно, які об’єкти потрапили до історичного ареалу Дрогобича (його межі позначені оранжевим кольором).

Що ж таки будують у районі шпихліра?, фото-9

До початку будівельних робіт на цій ділянці стояла напівзруйнована споруда колишнього дитсадка, де невідомі особи вечорами вживали алкоголь і наркотики. Його територія заросла чагарниками, деревами, була закидана сміттям та використаними шприцами... Це добре видно на фотографіях.

Тож не дивно, що більшість мешканців навколишніх будинків були не проти, щоб на цій території почали наводити порядок, адже останнім часом боялися увечері пускати на прогулянку дітей і ходити стежкою попри колишній дитсадок на вул. М.Грушевського.

За словами забудовника, згодом люди висловили прохання будівельникам, щоб цю стежку принаймні підсипали, адже нею їм дуже зручно навпростець переходити на сусідню вулицю, а в осінньо-зимовий період там утворюється болото.

Забудовник погодився облаштувати дорогу, якою у майбутньому зможуть користуватися усі дрогобичани, в тому числі і мешканці ЖК «Вікторія», тож звернувся з відповідною пропозицією до міської влади. Причому одразу наголосив, що не претендуватиме на цю дорогу, і те, що з нею робити в майбутньому, вирішуватиме місто. Адже для завезення будматеріалів використовується заїзд з вулиці Стрийської.

Був розроблений проєкт, який винесли на розгляд виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. Розглянувши його, члени виконкому дали дозвіл на облаштування тимчасової дороги, яка для зручності громадян з’єднає вулиці Стрийську та М.Грушевського і проляже неподалік території шпихліра.

Та, коли трактор зняв верхній шар ґрунту і будівельники почали підсипати дорогу зрізаним асфальтом, громадські активісти міста знову забили на сполох. Вони звернули увагу, що нова дорога перетинає охоронну зону пам’ятки архітектури – шпихліра. Забудовник одразу ж припинив усі роботи. Перевірка відповідної документації підтвердила, що зауваження активістів були справедливими.

Що ж таки будують у районі шпихліра?, фото-19

Очевидно, забудовник мав добрі наміри. Та перш ніж проектувати і починати прокладати дорогу, він мав спершу перевірити, чи не потрапляє вона в охоронну зону шпихліра. Зрештою, відповідні служби міської влади, готуючи проєкт рішення на засідання міськвиконкому, також не здійснили попередньої перевірки. Не виникло застережень і в членів виконкому…

Яка ситуація сьогодні?

За словами забудовника, наразі питання облаштування тимчасової дороги перебуває на погодженні у Міністерстві культури України. До речі, зараз також розробляються проєкти облаштування території шпихілра як парково-відпочинкової зони та реставрації самої історичної пам’ятки.

Забудовник вважає, що варто було би провести громадські слухання на рахунок того, чи потрібна місту ця дорога, а у випадку позитивного рішення готовий взяти дольову участь у її спорудженні.

До речі, нещодавно громадськість активно обговорювала інформацію про розгляд сесією міської ради питання про виділення земельної ділянки біля шпихліра площею 4956 кв.м для ведення особистого селянського господарства на 5 років для ТзОВ «Промагроінвест ЛТД». Окремі активісти у своїх припущеннях пов’язували цю ситуацію з житловим комплексом «Вікторія». Проте, забудовник заявив, що ні він, ні ЖК "Вікторія" до цієї ділянки не мають жодного стосунку. Це, як то кажуть, зовсім інша історія.

То що ж таки будується в районі шпихліра?

На вулиці Стрийській будується сучасний ЖК "Вікторія". Замовником будівництва цього житлового комплексу є фізична особа Петро Фляк. Свого часу він був одним із партнерів спорудження житлового комплексу «Галіція» у Дрогобичі на вул. 22 Січня.

Ми попросили Петра Ярославовича розповісти про новобудову на вул. Стрийській і почули багато цікавого:

Зараз споруджується перша секція житлового комплексу «Вікторія» на чотири поверхи з ліфтом (17 квартир). Чому чотири? Річ у тім, що житловий комплекс будується практично у центрі міста! Відповідно, будівельний майданчик розташований на межі історичного ареалу міста, де діють певні обмеження на висотність будинків.

Наступні секції будинку ще в розробці і, за умови отримання погодження Міністерства культури України, можливо, матимуть більше поверхів, розташованих каскадом.

Проєктанти запропонували цікаву архітектурну концепцію і дизайн споруди з використанням арок.

У житловому комплексі будуть одно-, дво-, три- і чотирикімнатні квартири із сучасним плануванням. Переважна більшість помешкань – із популярними сьогодні великими кухнями-студіями.

Також запроектовані дитячі майданчики і зони для відпочинку дорослих.

Для кого ми будуємо? Звісно, для мешканців Дрогобиччини. Споруда прикрасить Дрогобич, а люди отримають змогу покращити свої житлові умови придбавши нове, комфортне та сучасне житло» – наголосив Петро Фляк.

Додамо, що підрядник – підприємство МПП «Спецмонтажбуд» (м.Турка) – залучає до виконання робіт місцевих мешканців.

Детальніше про ЖК «Вікторія» можна подивитись за посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Шпихлір ##ЖК_Вікторія ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...