• Головна
  • Центр матері та дитини у Дрогобичі допомагає матерям, що опинилися у скруті, стати відповідальними батьками
15:40, 2 квітня 2021 р.

Центр матері та дитини у Дрогобичі допомагає матерям, що опинилися у скруті, стати відповідальними батьками

Центр матері та дитини у Дрогобичі допомагає матерям, що опинилися у скруті, стати відповідальними батьками

Соціальний центр матері та дитини, що функціонує у Дрогобичі – заклад тимчасового проживання вагітних жінок та матерів з малими дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Цими днями в межах робочої поїздки із діяльністю центру ознайомився заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Він, зокрема оглянув приміщення та поспілкувався із керівником та працівниками закладу.

Кожна жінка з дитиною, які мешкають у центрі проживають в окремій кімнаті із санвузлом та необхідними меблями. Такий побут слугуватиме зразком для уявлення матері щодо необхідних умов проживання та повноцінного розвитку дитини.

Метою нашої роботи є соціальна підтримка жінки та запобігання відмові мами від новонародженої дитини. Ми вчимо жінок ставати справжніми матерями, виховуємо прив’язаність, навчаємо відповідальному батьківству. Наша мета – щоб мами, коли покинуть центр, зуміли створити безпечні умови проживання для себе і своєї дитини", - розповіла керівник установи Галина Галушко.

Під час проживання у Центрі молодим матерям надається безоплатне житло та харчування, психологічна допомога, допомога в аналізі життєвих ситуацій, визначенні основних проблем та шляхів їх розв’язання, молодих мам навчають догляду за дитиною. Щоб влаштуватися у Центр матері і дитини, спершу варто звертатися до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем реєстрації, де вивчається проблема сім’ї, проводяться потрібні обстеження, після чого скеровують потребуючих у центр.

Зараз жінки у закладі можуть перебувати максимум 20 місяців – від 7 місяця вагітності до виповнення дитині 1,5 року. Ми своєю чергою, працюємо над можливістю продовжити термін перебування у центрі до виповнення трирічного віку дитини. Це вирішить проблему спільного проживання матері і дитини – адже, за словами керівництва, у центр часто звертаються вагітні із малими дітьми. Відтак, дітей доводиться влаштовувати у інші заклади, - наголосив Віталій Загайний. - Важливо, що тут матерів навчають, як зберегти кошти державної допомоги для забезпечення матеріальної бази на майбутнє".

За словами керівника Центру матері та дитини, на сьогодні із влаштуванням дітей, яким вже виповнилось 1,5 року, допомагає дитячий будинок «Оранта». На сьогодні тут перебувають 15 вихованців.

У закладі функціонує 2 вікові групи – дошкільна та шкільна. 11 вихованців «Оранти» є учнями Дрогобицької гімназії №5.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...