• Головна
  • Вчені випробовують змішування вакцин при щепленні проти Covid-19
09:32, 14 квітня 2021 р.

Вчені випробовують змішування вакцин при щепленні проти Covid-19

Вчені випробовують змішування вакцин при щепленні проти Covid-19

Вчені почали випробовувати поєднання першої та другої доз вакцини проти коронавірусу різними препаратами – зараз науковці намагаються комбінувати препарати Moderna та Novavax. Про це пише zaxid.net.

Наразі британський медичний регулятор вимагає робити перше і друге щеплення одним і тим же препаратом – або AstraZeneca, або Pfizer, або Moderna.

Але експерти Оксфордського університету перевіряють, чи може чергування вакцин для других доз посилити захист імунної системи від коронавірусу.

Тисяча добровольців буде залучена до тестування комбінацій, включаючи вакцини, виготовлені Moderna та Novavax.

Експерти припускають, що змішування щеплень навряд чи може бути небезпечним, та передбачають підвищення ефективності змішування вакцин.

Після побоювань тромбозів від щеплень препаратом AstraZeneca Франція схвалила надання реципієнтам альтернативної другої дози. Німеччина зробила такий же крок для молодших людей віком 60 років.

Проте поки не будуть зібрані наукові докази, не можна стверджувати, що міксування вакцин є дієвим і безпечним.

Додамо, вакцинація від коронавірусу триває ще з грудня минулого року. Станом на 12 берзня у світі зроблено понад 800 млн щеплень. Поки що найбільший попит у світі мають 6 препаратів – Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnosn, Sinovac, Novavax. Станом на 13 квітня в Україні офіційно від коронавірусу зробили 388 404 щеплення

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Вакцинування ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...