• Головна
  • ​Велике будівництво: Проєкт дороги 2018 року Дрогобич-Самбір на завершенні
16:54, 31 серпня 2021 р.

​Велике будівництво: Проєкт дороги 2018 року Дрогобич-Самбір на завершенні

​Велике будівництво: Проєкт дороги 2018 року Дрогобич-Самбір на завершенні

Повна відмова громадського транспорту курсувати з Дрогобича до Самбора та в зворотньому напрямку і навіть загублені колеса від авто прямісінько під час руху на дорозі. Це події зими 2018 року, про які пам’ятають всі і які завдяки ЗМІ стали відомими на всю Україну. Цей відрізок дороги як в межах Дрогобицького району, так і в межах сусіднього Самбірського був у жахливому стані. І через це міста, між якими лише близько 30 кілометрів, опинились наче на різних материках, а мешканці сіл – відірваними від світу.

​Велике будівництво: Проєкт дороги 2018 року Дрогобич-Самбір на завершенні, фото-1

Після цього цю ділянку дороги розпочали ремонтувати. Провели роботи зі зрізання пошкодженого дорожнього покриття, підсилення основи із щебенево-піщаної суміші та асфальтування у нижньому шарі асфальтобетону. Однак, через відсутність цільового фінансування у той час ремонтні роботи на цій ділянці були призупинені.

У 2021 році у межах програми Президента України «Велике будівництво» — роботи вдалося відновити. Впродовж липня-серпня ремонт дороги протяжністю 12,3 км від Дрогобича до села Брониця, що на межі Самбірського району — завершили. Тут вистелили всі необхідні шари асфальтобетонного дорожнього покриття. Також провели роботи із влаштування тротуарів. Зокрема, у селах Брониця та Лішня тротуари вже слугують для безпеки пішоходів. На це з державного бюджету скерували 122 мільйони гривень.

​Велике будівництво: Проєкт дороги 2018 року Дрогобич-Самбір на завершенні, фото-2

Однак, як зазначають у Службі автомобільних доріг у Львівській області, роботи ще продовжуватимуть. У ході відновленого ремонту дороги проведуть заходи із безпеки дорожнього руху зі встановленням дорожній знаків, бар’єрів та нанесуть розмітку, а також облаштують зупинки громадського транспорту та автопавільйони.

Ця дорога була просто в жахливому стані, а вже останні місяці, допоки не розпочали робити ремонт, взагалі страшно згадувати, бо важко уявити, що у XXI столітті дістатися із села на роботу в місто стане такою проблемою. Автобуси не їздили, машиною також ніхто не хотів їхати, бо треба було б одразу в автосервіс заїжджати. Тому ремонту ми чекали як найбільш радісної новини в світі», — діляться спогадами місцевий мешканець села Брониця Володимир Гриньків.

Однак, мешканці додають, що через деякий час після ремонту почали з’являтися перші вибоїни на нововідремонтованій дорозі. Ймовірно, як припускають люди, це зумовлено тим, що роботи не були завершені до кінця і якщо б їх не продовжили, то дорога швидко б зруйнувалася.

Варто зазначити, відрізок дороги від Дрогобича до межі Самбірського району – частина автомобільної дороги Т-14-18 «Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий». І цю дорогу ремонтують в комплексі. На решту ділянках дороги також вже проводять або заплановані ремонтні роботи. Ця дорога має важливе соціальне значення для Львівщини, оскільки веде до майбутнього пункту пропуску у Нижанковичах.

Дорога «Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий» може отримати статус міжнародної і стати продовженням Дороги Єдності, яка пролягає від Стрия до Ізвариного, що на Луганщині. Таким чином вдасться з’єднати крайні точки на Заході та Сході України трасою міжнародного рівня.

Нагадаємо, у межах Великого будівництва на Дрогобиччині проведено капітальний ремонт ділянки «Борислав-Самбір». З аварійної дороги у катастрофічному стані вона стала однією з найбільш комфортних в області. Триває облаштування об’їзної дороги Трускавця – ще один проект, який чекав на реалізацію багато років. Також у 2020-му здійснили реконструкцію траси Львів-Пустомити-Меденичі-Східниця-Пісочне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Велике_будівництво дорога_Дрогобич_Самбір
Оголошення
live comments feed...