• Головна
  • Третє золото Паралімпіади виграв плавець-рекордсмен Максим Крипак
00:34, 2 вересня 2021 р.

Третє золото Паралімпіади виграв плавець-рекордсмен Максим Крипак

Український плавець Максим Крипак, який встановив кілька світових рекордів, виборов 16 золоту медаль для української збірної. У середу, 1 вересня, Він переміг на дистанції 400 метрів вільним стилем, повідомив ZAXID.NET.

У фіналі 400 метрів вільним стилем Крипак був одним із претендентів на медалі. За часом у кваліфікації українського плавця випереджали нідерландець Бас Таккен, канадець Александр Еліотт, а також австралієць Томас Галлахер.

Крипак розпочав заплив лідером і першу половину дистанції пройшов на першому місці. За ним – нідерландець Таккен та австралієць Галлахер.

У підсумку Крипак не віддав золоту медаль. І став переможцем запливу, пропливши дистанцію менш, ніж за 4 хвилини.

Медаль Крипака стала четвертою для України у восьмий змагальний день. Перед цим українці виграли нагороди у кульовій стрільбі та настільному тенісі.

Для Крипака фінал Паралімпіади-2020 на 400-метрівці став п'ятим. Попередні чотири закінчилися для нього чотирма нагородами: золото українець здобув у 100-метрівці вільним стилем та батерфляєм, срібло – у 50-метрівці вільним стилем. Ще одну медаль – бронзову – Україна із Крипаком виграла у чоловічій естафеті.

Також Крипак на цьогорічній паралімпіаді встановив два світові рекорди: проплив батерфляєм 100 метрів за 54,15 секунди, а вільним стилем 100 метрів – 50:64 секунди.

26-річний Максим Крипак виступає у паралімпійській категорії S10 – туди входять атлети з мінімальним ушкодженням тіла, які впливають на функціонування ніг.