• Головна
  • На Львівщині зростає кількість хворих на штам коронавірусу «Дельта»
14:40, 12 жовтня 2021 р.

На Львівщині зростає кількість хворих на штам коронавірусу «Дельта»

На Львівщині зростає кількість хворих на штам коронавірусу «Дельта»

Через стрімкий ріст хворих на коронавірус медики та епідеміологи закликають мешканців Львівщини активніше вакцинуватися та робити більше тестів на антиген, аби легше переносити хворобу та оперативніше виявляти осередки хворих на коронавірус, зазначає ресурс zaxid.net.

У понеділок, 11 жовтня, під час прес-конференції, присвяченій поширенню нового штаму на Львівщині, яку організувало Українське лікарське товариство та Діагностичний центр «МеДіс», епідеміологиня, докторка медичних наук Наталія Виноград повідомила, що штам «Дельта» значно агресивніший за звичайний коронавірус, й саме його мутація стала однією з причин погіршення епідситуації з Covid-19 в Україні та світі.

Ще однією причиною нової хвилі вірусу стала міграція людей, зокрема влітку. Потужні міграційні процеси в Україну відбуваються зі сторони Російської Федерації, а також з країн ЄС, латиноамериканських і азійських країн.

Аби не зупиняти робочі та навчальні процеси, епідеміологиня закликає збільшити кількість тестувань на антигенів до коронавірусу, зокрема для дітей та вчителів у школах та дитсадках, а також для організованих колективів.

Засновник медичного діагностичного центру «МеДіс» Андрій Петрух також відзначив, що кількість хворих на новий штам на Львівщині стрімко зростає.

Якщо у вересні з усіх виконаних ПЛР підтверджених випадків інфікування коронавірусом було 8%, то за 10 днів жовтня – 18%, спостерігаємо ріст у 2,5 рази. Якщо говорити про експрес-тести, то кількість позитивних тестів зросла за цей період у 3 рази, – сказав засновник «МеДіс».

Він закликав приватні та державні структури та ГО координувати свою роботу, аби проводити більше тестувань, зокрема перед масовими заходами.

Наталія Виноград підсумувала, що експрес-тестування на антигени має доповнити вакцинацію.

Вакцинація – дуже потрібна справа, вона не дасть тяжко захворіти, не дасть померти. Але вакцинація не закриває проблеми поширення штаму "Дельта". Треба вчасно відпрацьовувати кожен осередок інфікування. Тому добрим виходом є запровадити швидке тестування на антиген, яке показуватиме, чи та чи інша людина є безпечною для оточуючих, – додала вона.

Медики просять українців не забувати про карантин та дотримуватися обмежень, зокрема, уникати масових скупчень людей та носити маски.

Додамо, станом на 12 жовтня в Україні підтверджено +11 996 випадків ковіду за попередню добу, зокрема Київ + 628 нових хворих, Харківська область + 1 504 випадки, Одеська + 816, Львівська + 978 нових хворих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус Вакцинування Дельта
Оголошення
live comments feed...