• Головна
  • Перевірте себе: з’явився текст диктанту національної єдності-2021
15:12, 11 листопада
1

Перевірте себе: з’явився текст диктанту національної єдності-2021

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Опублікували текст радіодиктанту національної єдності, який українці писали до Дня української писемності та мови 9 листопада.

Автором і читцем цьогорічного диктанту був письменник Юрій Андрухович, йдеться на сайті "Українського радіо".

У приміщенні Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського в Києві диктант писали 70 людей.

Про загальну кількість учасників наразі не повідомляли.

"Текст доволі складний, я б не мав шансів написати його без помилок, якби не був його автором. Написав на 4-ку по 5-ти бальній системі. Я уклався з максимально дозволених 200 слів, у 199 слів", – розповів Андрухович у коментарі "Суспільному".

Учасники диктанту можуть перевірити роботу самостійно, прочитавши цей текст:

Парк! Як добре, що він у нас був. І не просто був, а буяв, дихав, заманював – такий величезний, розкинутий на незліченних гектарах, невимірний. Кожен із нас, молодших і старших, приходив до нього трохи не з побожним онімінням і завжди відкривав щось таке, що хоча б на пів життя залишиться спомином. Наш парк перевершував будь-який інший, він був чудесним лісом. Він існував поза часом і в позачасі тривав.

Покинутий десь на галявині псевдокитайський павільйон, застиглий танок гіпсових німф довкола рясно порослого асфоделями пагорба, заґратований і напівзавалений каменями лаз у розбійничу печеру… Я міг би тягнути й далі цей перелік моїх тодішніх дивовиж. І всі вони трапилися протягом одного-єдиного літа! Бо кожне моє, як і моїх ровесників, літо минало – ні, пролітало, проносилося! – в парку, в його іноді аж до грудей високій траві.

Хоч найважливіша була осінь. Ви її любите? Якщо ви незлюбили осінь, то вам у дитинстві не пощастило з парком. Таким, як мій, що спершу заливав усього себе червоною й жовтою барвами в цілковитій невичерпності їхніх напівтонів, а відтак поступово скидав ту червінь і жовтину, до решти, дощенту оголюючись на зиму. Тоді-то й наставала пора особливої чуйності: млистими передсвітанковими годинами до парку починали заходити невеликі групи мисливців.

Результати диктанту оголосять упродовж 1-2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.

Учасники, які не зробили жодної помилки у диктанті, отримають подарунки від партнерів проєкту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#радіодиктант

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Мюллер Рейстагу, Столтенбергу Юнкера не повезло уволен без содержания
15 листопада, 21:30
27 марта 2008 года Совет по правам человека единогласно принял резолюцию 7/25, названную «Предупреждение геноцида». В 17-м пункте этой резолюции Совет предлагает «Верховному комиссару в качестве одного из этих юбилейных мероприятий и с целью внесения важного вклада в разработку превентивных стратегий организовать, в рамках имеющихся ресурсов, семинар по предупреждению геноцида с участием представителей государств, соответствующих органов системы Организации Объединенных Наций и других международных и региональных организаций, гражданского общества и научных и исследовательских учреждений и опубликовать доклад об итогах работы этого семинара».В своём первом обращении к Совету по правам человека в сентябре 2008 года Верховный комиссар по правам человека Нави Пиллэй сообщила о своём намерении действовать в соответствии с просьбой Совета, озвученной в марте, и также заявила, что её Управление планирует в настоящее время проведение семинара по вопросам предотвращения геноцида. 9 декабря 2008 года международное сообщество отмечало 60-тилетие Конвенции о предупреждении преступления геноцида и наказании за него. Эта годовщина предоставила ценную возможность международному сообществу привлечь внимание всех государств к значимости Конвенции и удвоить усилия, направленные на предотвращение преступления геноцида и наказание за него. Семинар также послужил поводом исследовать стратегии, которые можно применять для предотвращения этого самого гнусного преступления. По случаю празднования годовщины Верховный комиссар Нави Пиллэй вновь отметила, что ответственность за предупреждение геноцида целиком лежит на государствах. Она подчеркнула необходимость того, чтобы преступления геноцида были учтены в национальных законодательствах и были разработаны превентивные механизмы. Предыстория и основание В Конвенции о предупреждении преступления геноцида и наказании за него, к которой на данный момент присоединились 140 государств и которую подписало еще 41 государство, дается определение преступлению геноцида.
Оголошення
live comments feed...