• Головна
  • Ікона Богородиці написана Левком Скопом оберігатиме українських полярників в Антарктиді
18:53, 9 грудня 2021 р.

Ікона Богородиці написана Левком Скопом оберігатиме українських полярників в Антарктиді

Ікона Богородиці написана Левком Скопом оберігатиме українських полярників в Антарктиді

У капличці на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді стоятиме ікона Богородиці Заступниці, яку написав відомий дрогобицький митець та волонтер Лев Скоп.

За словами художника, образ написаний на трьохсотлітній дошці з церкви святого Юра в Дрогобичі. На іконі зображена Богородиця Заступниця, інформує пресслужба ДМР.

Святиня зможе вистояти і в страшну холоднечу і рясні дощі,а також оберігатиме та захищатиме наших полярників, – наголошує митець.

Чимало таких ікон-оберіг Левко Скоп свого часу написав і для українських воїнів бійців, які воюють на Схід.

Образ полярникам передасть учасник шести Українських антарктичних експедицій Юрій Отруба із Києва. Пан Юрій презентував у Дрогобичі фотовиставку про життя полярників на холодному континенті.

Коли в Дрогобичі 29 листопада презентували фотовиставку про життя полярників в Антарктиді та виходили на прямий зв’язок із станцією «Академік Вернадський», мене попросили зробити пану Юрію символічний подарунок. Однак полярник, отримавши образ з моїх рук, вирішив надіслати його хлопцям і дівчатам, які нині проводять дослідження на станції, – розповів Лев Скоп.

Додамо, на цьогорічній, вже 26-ій зимівці на станції «Академік Вернадський» перебувають полярники з усіх куточків України — Харківщини, Чернігівщини, Києва та, зокрема із Львівщини і безпосередньо з Дрогобича. Місто Котермака на Станції «Академіка Вернадського» представляє дрогобичанин Олександр Книжатко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...