• Головна
  • Ікона Богородиці написана Левком Скопом оберігатиме українських полярників в Антарктиді
18:53, 9 грудня 2021 р.
1

Ікона Богородиці написана Левком Скопом оберігатиме українських полярників в Антарктиді

Ікона Богородиці написана Левком Скопом оберігатиме українських полярників в Антарктиді

У капличці на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді стоятиме ікона Богородиці Заступниці, яку написав відомий дрогобицький митець та волонтер Лев Скоп.

За словами художника, образ написаний на трьохсотлітній дошці з церкви святого Юра в Дрогобичі. На іконі зображена Богородиця Заступниця, інформує пресслужба ДМР.

Святиня зможе вистояти і в страшну холоднечу і рясні дощі,а також оберігатиме та захищатиме наших полярників, – наголошує митець.

Чимало таких ікон-оберіг Левко Скоп свого часу написав і для українських воїнів бійців, які воюють на Схід.

Образ полярникам передасть учасник шести Українських антарктичних експедицій Юрій Отруба із Києва. Пан Юрій презентував у Дрогобичі фотовиставку про життя полярників на холодному континенті.

Коли в Дрогобичі 29 листопада презентували фотовиставку про життя полярників в Антарктиді та виходили на прямий зв’язок із станцією «Академік Вернадський», мене попросили зробити пану Юрію символічний подарунок. Однак полярник, отримавши образ з моїх рук, вирішив надіслати його хлопцям і дівчатам, які нині проводять дослідження на станції, – розповів Лев Скоп.

Додамо, на цьогорічній, вже 26-ій зимівці на станції «Академік Вернадський» перебувають полярники з усіх куточків України — Харківщини, Чернігівщини, Києва та, зокрема із Львівщини і безпосередньо з Дрогобича. Місто Котермака на Станції «Академіка Вернадського» представляє дрогобичанин Олександр Книжатко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Правнуки ответят за внуков
14 грудня 2021 р., 22:00
27 May. 2016 -|Last updated 06-Jun-2016 13:14 RussianEnglishUkrainian Взрывоопасные пережитки войны представляют серьезную угрозу для населения на востоке Украины, и власти прилагают значительные усилия, чтобы обезвредить их. С целью оказания помощи в противодействии этой растущей угрозе, от имени программы НАТО «Наука ради мира и безопасности» (НРМБ) и в тесном сотрудничестве с Агентством НАТО по обеспечению и закупкам (НСПА), помощник генерального секретаря НАТО по новым вызовам безопасности посол Сорин Дукару передал ценное оборудование Государственной службе Украины по чрезвычайным ситуациям (ГСЧС). В результате текущего конфликта в Украине взрывоопасные пережитки войны (ВПВ), включая наземные мины, артиллерийские боеприпасы и мины-ловушки, остались в общинах в Донецкой и Луганской областях. На основании настоятельной просьбы Украины об оказании ей помощи программа НРМБ в тесном сотрудничестве с НСПА создала миссию по установлению фактов. Эксперты сделали вывод о том, что необходимо в срочном порядке заменить оборудование, которое было утрачено командами по обезвреживанию взрывоопасных предметов (ОВОП) ГСЧС на востоке Украины. Для того, чтобы обеспечить безопасность гражданского населения и возвращение перемещенных лиц в затронутых районах, программа НРМБ в 2015 году начала проект под названием «Поддержка гуманитарного разминирования в Украине», бюджет которого составил примерно 1 млн. евро. Благодаря расширению способности ГСЧС проводить операции по разминированию на востоке Украины, будет предпринят значительный шаг, который позволит проводить более эффективное разминирование и сократить время, необходимое для расчистки затронутых районов. Церемония высоко уровня \×
Оголошення
live comments feed...