• Головна
  • 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку
10:45, 4 лютого 2022 р.

4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку

4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку

4 лютого, тобто сьогодні, Всесвітній день боротьби проти раку, аби привернути увагу людей до проблематики онкологічних захворювань. Він відзначається щорічно.

Заступник директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда надав певні дані по області. На Львівщині у 2021 році взято на облік 7 тисяч 94 вперше виявлених онкологічних хворих. Це на 7,6% більше, ніж за 2020 рік. У понад 37% хворих захворювання виявлено на пізніх стадіях.

Рейтинг злоякісних новоутворень, які були виявлені у мешканців Львівської області минулого року:

  •  Рак грудної залози – 786 осіб;
  • Рак шкіри – 597 осіб;
  • Рак легень, трахеї, бронхів – 581 осіб;
  • Рак ободової кишки – 482 осіб.
Лікар зазначив, що у 2019 році було виявлено 1035 пацієнтів з раком шкіри, а зараз ми спостерігаємо суттєве зниження цього показника. Натомість, незмінним лідером цього сумного рейтингу залишається рак грудної залози - 786 хворих. Із них у занедбаному стані ІІІ-ІV ст. - 25%.

Олег Дуда додав, що усі заходи, які були спрямовані на раннє виявлення онкозахворювань, на фоні пандемії коронавірусу, відійшли на задній план. Люди звертаються до лікарів лише тоді, коли з’являється симптоми.

Водночас, онкоцентр має якісне медичне обладнання, яке дозволяє виявити хворобу на ранніх стадіях, що є запорукою успішного лікування і дозволяє вчасно надати необхідну допомогу та врятувати життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...