• Головна
  • На Львівщині відкрили Клініку трансплантації кісткового мозку дітям
16:52, 15 лютого 2022 р.

На Львівщині відкрили Клініку трансплантації кісткового мозку дітям

фото ЛОДА

фото ЛОДА

Сьогодні, у Всесвітній день онкохворої дитини, у КНП ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» відкрили Клініку трансплантації кісткового мозку у дітей.

Як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, бюджет, наданий спонсорами, становить 450 тисяч євро. Проєкт втілювали в життя в партнерстві з благодійним фондом «Запорука», за фінансової підтримки фундацій «Fondazione Rosa Pristina» (Італія), «Soleterre» (Італія) та професійної асоціації дитячої онкогематології Італії «Associazione Italiana di Ematologiae Oncologia Pediatrica» (AIEOP). Окрім того, 8 млн грн виділили з обласного бюджету та 14,6 млн грн – з державного бюджету.

За ці кошти провели реконструкцію та ремонт приміщень, закупили медичну апаратуру та обладнання. Реалізація проєкту тривала два роки – 2020-2022 роки.

У Львові спершу зможуть робити до 12-15 таких операцій у рік, планують вийти на на цифру - 20-25 операцій у рік. Операції є дорогі, їхню вартість більшою мірою покриватиме держава.

Окрім того, представники благодійного фонду "Запорука" вручили керівництву Центру сертифікат на 350 тис грн на придбання TCD-з'єднувального пристрою, що необхідний для проведення трансплантацій кісткового мозку.

Як розповів керівник нової Клініки Роман Кізима, тут працюватимуть 12 спеціалістів, які проходили стажування в США та Канаді, Японії, Європі, в структурах ВООЗ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...