• Головна
  • ВР затвердила конфіскацію активів російських держбанків в Україні
14:57, 12 травня 2022 р.

ВР затвердила конфіскацію активів російських держбанків в Україні

ВР затвердила конфіскацію активів російських держбанків в Україні

Верховна Рада затвердила указ президента Володимира Зеленського "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 травня 2022 року "Про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів".

Як повідомив депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram, за відповідний законопроєкт №7371 проголосували 334 нардепи.

Як повідомлялося, цим указом Зеленський увів в дію рішення РНБО про примусове вилучення активів російських держбанків в Україні, зокрема, 99,7% акцій "Промінвестбанку", що належать "ВЕБ.РФ", та 100% акцій "Міжнародного резервного банку", що належать російському "Сбербанку".

Також вилучаються фінансові активи у вигляді прав вимоги боргу "ВЕБ.РФ" до "Промінвестбанку" на 934 млн грн та "Сбербанку Росії" до "МР Банку" на 14,88 млрд грн. Крім того, вилучаються інші фінансові активи зазначених "дочок" російських банків, за винятком 3 млрд грн "МР Банку", які спрямовуються на задоволення вимог його кредиторів та оплату витрат, пов’язаних з процедурою ліквідації.Винятком є права за кредитами "МР Банку" "Укрзалізниці" із заборгованістю приблизно на $166 млн, "Електроважмашу" на 516,9 млн грн, ДАХК "Артем" на 205,1 млн грн та НВК "Зоря" – "Машпроект" на 2,32 млрд грн, а також права за кредитом "Промінвестбанку" "Укрзалізниці" на $231,6 млн, які підлягають передачі.

Нагадаємо, на початку квітня Національний банк запропонував Кабінету міністрів вилучити та спрямувати в дохід держави активи дочірніх банків "Сбєрбанку Росії" та "ВЕБ.РФ" на загальну суму 26 млрд грн.

Як повідомлялося, після початку російського вторгнення Національний банк України ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банки, що перебувають під контролем Росії: АТ "Міжнародний резервний банк", який на 100% належить ПАТ "Сбєрбанк Росії", та ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (ПАТ "Промінвестбанк"), який на 99,77% належить державній корпорації розвитку "ВЕБ.РФ". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...