• Головна
  • Сьогодні - День Незалежності України
13:09, 24 серпня 2022 р.

Сьогодні - День Незалежності України

Сьогодні - День Незалежності України

24 серпня - День Незалежності України. Це важливе для держави та кожного з нас свято, яке традиційно святкується наприкінці літа. 2022 року дата випадає на середу.

Історія найважливішого для українців свята - Дня Незалежності

За часів холодної війни і, особливо, після смерті Степана Бандери, на Заході українська діаспора традиційно спонсорувала святкові заходи з приводу "Дня незалежності України", які українці за кордоном святкували традиційно 22 січня - в річницю Акта Злуки.

16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. А пізніше того ж дня ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України», в якій йшлося:

Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року,Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

Однак, зовсім скоро виникла потреба змінити дату святкування. Адже саме 24 серпня 1991 року Верховною Радою УРСР було ухвалено Акт проголошення незалежності України. Він був підтверджений 1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі. Щорічно від 1992 року святкується День Незалежності України 24 серпня.

День Незалежності України: традиції святкуванняНа День Незалежності України на Хрещатику у Києві традиційно відбувається військовий парад / © pixabay.com

2021 року Україна святкувала ювілей - 30 років незалежності. Свято завжди відрізнялося особливим розмахом. Особливо гучно в столиці, Києві. Тут влаштовують військові паради, концерти, акції та фестивалі.

Українці одягають вишиванки, носять синьо-жовті прапорці або прив'язують стрічки національних кольорів до одягу, сумок, аксесуарів. Співають українських національних пісень, які прославляють Батьківщину.

На жаль, 2022 року звичного святкування Дня Незалежності України не буде. Російські окупанти намагаються позбавити України найдорожчого - незалежності, суверенітету та життя українців. Проте, ми вистоїмо та побудуємо сильну і незалежну державу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...