• Головна
  • У Дрогобицькій громаді фіксують черговий приріст ВПО: люди тікають від війни та холоду
14:30, 12 вересня 2022 р.

У Дрогобицькій громаді фіксують черговий приріст ВПО: люди тікають від війни та холоду

У Дрогобицькій громаді фіксують черговий приріст ВПО: люди тікають від війни та холоду

Від початку повномасштабного вторгнення росії на українські землі Дрогобицька громада прийняла понад 20 100 внутрішньо переміщених осіб. Левова частка вимушених переселенців припала на перші три місяці повномасштабної війни, – березень, квітень та травень. Тоді Дрогобич приймав найбільш масові евакуаційні потоки.

Згодом наплив ВПО знизився і впродовж літа число вимушених переселенців залишалось практично незмінним. Кількість осіб, які офіційно перебували в громаді в статусі внутрішньо переміщених осіб, протягом останніх місяців коливалась в межах 12 тисяч осіб.

Однак з приходом осені у Дрогобицькій громаді фіксують новий приріст переселенців. Здебільшого люди прибувають до нас з Дніпропетровської області та Херсонщини. Про це повідомила директор міського центру соціальних служб Оксана Матчишин, яка працює з поселенням ВПО та формуванням банку тимчасового житла в громаді.

«Ми провели відселення людей з освітніх закладів, які з 1 вересня повернулись до очного навчання. Працюємо над формування банку житла, робимо ставку на гуртожитки та приватний сектор. Повна картина доступних місць буде зрозуміла нам через тиждень-два після поселення студентів» – зазначила Оксана Матчишин.

Наразі в школах продовжує проживати близько 150 людей. Мова йде про заклади, які мають декілька корпусів, або різні входи.
На збільшенні кількості ВПО наголосив і начальник управління соціального захисту населення Іван Терлецький.

«Зараз ми фіксуємо приріст ВПО. В середньому за останні два тижні прибавилось близько 70 сімей. Аналіз свідчить про те, що це сім’ї, які мігрують з громади в громаду. Люди їдуть до нас, бо бачать тут системну підтримку і прогрес в питанні забезпечення людей житлом» – наголосив Іван Терлецький.

Станом на 1 вересня на обліку в управлінні соціального захисту населення як ВПО залишається понад 11,5 тис людей. Всі соціальні виплати та допомоги люди отримують вчасно та в повному обсязі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...