• Головна
  • День українського добровольця
11:17, 14 березня 2023 р.

День українського добровольця

День українського добровольця

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Саме в цей день у 2014 році близько 500 добровольців із Самооборони Майдану вирішили стати резервістами Національної гвардії України, після чого вирушили до села Нові Петрівці Київської області, на полігон бригади спецпризначення «Барс», яка ввійшла до щойно створеної Нацгвардії. Бойовим навчанням та злагодженням добровольців керував начальник Управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України генерал-майор Сергій Кульчицький. Від штабу Самооборони Майдану координацією процесу формування батальйону займався сотник 9-ї сотні Андрій Антонищак.

Історія Національної Гвардії України тісно пов’язана з Дрогобиччиною. Адже частина добровольців, які самовіддано стали на захист України є мешканцями нашого регіону. 

У Дрогобичі відновили функціонування роти Національної Гвардії України. Планують відкрити кадетську школу. Нацгвардійці залучені до забезпечення охорони громадського порядку на вулицях міста та громади. Для функціонування частини, військові мають систематичну підтримку з боку місцевого самоврядування.

Іменем Генерала Кульчицького названо одну з вулиць та Гімназію №5. 

Як і у 2014, так і 2022 році, добровольці масово відгукнулись на заклики взяти до рук зброю та стати на захист Незалежності України. Добровольці масово вступили до добровольчих формувань тероборони та інших підрозділів ЗСУ. Активно формуються підрозділи Гвардії наступу.

Сьогодні відважністю та майстерністю українських воїнів подивований увесь цивілізований світ. Жертвуючи власним здоров’ям та життям військові творять сучасну історію.

Слава добровольцям! Слава Збройним Силам України! Героям слава!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...