• Головна
  • Місцеві обранці виділили 1,5 мільйона гривень на реставрацію «Вілли Б’янки»
09:00, 28 червня 2023 р.

Місцеві обранці виділили 1,5 мільйона гривень на реставрацію «Вілли Б’янки»

Місцеві обранці виділили 1,5 мільйона гривень на реставрацію «Вілли Б’янки»

Вілла Б’янка – одна з архітектурних пам’яток Дрогобицької громади, яка була збудована на межі XIX-XX століть. Перед Першою світовою війною ця архітектурна принада належала лікарю та промисловцю Зіману. У міжвоєнний період палац був домом та місцем роботи для Леона Гіммеля. Також відомо, що перед війною у віллі мав свій кабінет інший лікар Йозеф Рот. У часи німецької окупації віллою заопікувався «головний німець» міста Фелікс Ляндау, який зробив з неї робочу штаб-квартиру. Після Другої світової війни споруду передали під дитячу лікарню, яка проіснувала до 1970-х. У 90-х роках будівлю передали Дрогобицькому музею «Дрогобиччина», який у 2005 році перетворив віллу у Палац мистецтв.

Як розповіла директорка музею «Дрогобиччина» Алла Гладун, ще у 2018 році з музейної ініціативи було виготовлено проектно-кошторисну документацію для реставрації Палацу. У 2021 році музей виграв грантовий проект Львівської ОДА на відновлення пам’ятки. Грант, за умови міського співфінансування покривав увесь кошторис реставрації. Але проект так і не вдалось реалізувати.

У 2022 році було подано ще один проект для відновлення Палацу на конкурс «Велика реставрація», ініційований Міністерством культури та інформаційної політики, але через кілька днів розпочалось повномасштабне вторгнення росії, яке і перекреслило усі плани.

Відтак, 22 червня, сесія Дрогобицької міської ради виділила 1,5 млн гривень з бюджету міста на ремонтно-реставраційні роботи.

За словами Алли Гладун, відновлення об’єкту культурної спадщини відбуватиметься відповідно до усіх нормативно-правових актів та вимог. Також враховуючи резонанс навколо Палацу, у музеї обіцяють інформувати про усі етапи відновлення пам’ятки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...