• Головна
  • У Дрогобичі реалізовують пілотний проєкт із впровадження інституту помічника ветерана
13:06, 9 серпня 2023 р.

У Дрогобичі реалізовують пілотний проєкт із впровадження інституту помічника ветерана

У Дрогобичі реалізовують пілотний проєкт із впровадження інституту помічника ветерана

На Львівщині реалізовують пілотний проєкт Мінветеранів із створення інституту помічника ветерана. Його мета — допомогти учасникам бойових дій адаптуватися у мирному житті.

Проєкт передбачає індивідуальний супровід ветеранів у процесі переходу від військової служби до цивільного життя. Мова йде про психологічну реабілітацію, належне медичне обслуговування, освіту й працевлаштування, підтримку в започаткуванні і розвитку ветеранського підприємництва, забезпечення житлом, соціальні гарантії та інше.

Проєкт одночасно реалізують у 4 областях: Львівській, Вінницькій, Миколаївській та Дніпропетровській. Помічників ветерана готуватимуть при центрах ветеранського розвитку на базі відповідних закладів вищої освіти.

8 серпня у стінах Дрогобицької міської ради засідала спеціальна комісія, яка заслухала претендентів у кандидати помічників ветеранів при Дрогобицькій міській територіальній громаді. 

За правилами – кандидати у помічники ветерана повинні мати українське громадянство, проживати у територіальній громаді, де запроваджують пілотний проєкт, мати освіту не нижче молодшого бакалавра.

Члени комісії ставили кандидатам відповідні запитання за допомогою відеоконференції. До відбору кандидатів долучались і представники Мінветеранів та Львівської обласної військової адміністрації. За результатами співбесіди кандидатам було виставлено бали, відтак їх відповідність на призначення помічником ветерана визначатимуть у профільному Міністерстві.

До першочергових завдань помічника ветерана входитимуть:
– послуги з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя, а саме у питаннях порядку отримання статусу учасника бойових дій, статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, заходів фізкультурно-спортивної реабілітації, порядку подання документів на отримання пільг та виплат,
– спрямування ветеранів до відповідних установ та організацій – надавачів послуг,
– підтримка в налагодженні комунікації з фахівцями, службами, організаціями, підприємствами та іншими суб’єктами надання публічних послуг,
– моніторинг проблем ветеранів та моніторинг якості послуг, наданих ветеранам.

Додамо, у планах пілотного проєкту підготувати 400 помічників ветеранів в тих областях, де реалізовують задум.

Фінансуватиметься інститут помічника ветерана коштом державного бюджету (до кінця 2023 р.), місцевих бюджетів та партнерів з розвитку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...