• Головна
  • Висадка дерев під лініями електропередач заборонена
04:01, 29 вересня 2023 р.

Висадка дерев під лініями електропередач заборонена

Висадка дерев під лініями електропередач заборонена

Приватне акціонерне товариство «Львівобленерго» Південний район електричних мереж інформує, що на території Дрогобицької міської територіальної громади склалась несприятлива ситуація для забезпечення нормальної роботи та технічної експлуатації повітряних ліній електропередавання напругою 0,4-10кВ. Однією з причин вбачається утримання в межах охоронних зон повітряних ліній (ПЛ 0,4-10 кВ) дерев власниками (користувачами) земельних ділянок, продовження посадки нових та не проведення видалення самосійних дерев.

Утримання охоронних зон повітряних ліній електропередач регулюють відповідні нормативні документи, зокрема:

Закон України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» від 09.07.2010 року №2480-VI (далі – Закон України «Про землі енергетики»);

«Правила охорони електричних мереж», затверджені постановою Кабінету Міністрів України 27 грудня 2022 року №1455 (далі – ПОЕМ).

Відповідно до cтатті 32 Закону України «Про землі енергетики», у межах охоронних зон об’єктів енергетики забороняється саджати дерева, крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше двох метрів.

Відповідно до п.7 ПОЕМ, охоронна зона встановлюється уздовж повітряних ліній електропередачі земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів за умови їх невідхиленого положення на таку відстань по горизонталі: 2 метри для ліній напругою до 1 кВ та 10 метрів для ліній напругою 3-20 кВ.

Відповідно до п. 9 ПОЕМ, юридичні або фізичні особи/фізичні особи – підприємці, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, де розміщуються об’єкти передачі електричної енергії, зобов’язані вживати належних заходів для збереження зазначених об’єктів, а саме:

– утримання в стані пожежної безпеки земельних ділянок, своєчасне прибирання соломи, сміття, сухого бур’яну, сухого очерету, заорювання стерні;
– виконання обґрунтованих вимог власників електричних мереж щодо дотримання обмежень та обтяжень в охоронних зонах;
– забезпечення безперешкодного доступу в установленому порядку уповноважених представників власника електричних мереж до об’єктів передачі електричної енергії, розташованих на території інших юридичних або фізичних осіб/фізичних осіб – підприємців, для ремонту і технічного обслуговування таких об’єктів.

Звертаємо особливу увагу, що відповідно до статті 36 Закону України «Про землі енергетики», юридичні і фізичні особи, винні в порушенні законодавства України про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон об’єктів енергетики, несуть відповідальність згідно із законом. Застосування заходів дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від відшкодування заподіяної шкоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...