• Головна
  • У Дрогобичі бракує запасів донорської крові різних груп
09:59, 17 січня

У Дрогобичі бракує запасів донорської крові різних груп

У Дрогобичі бракує запасів донорської крові різних груп

Другий рік повномасштабної війни, щоденна евакуація поранених військових та цивільних із місць інтенсивного обстрілу окупантів, призводять до того, що періодично в Україні виникає брак донорської крові. Із такою проблемою з початком 2024 року стикнулась Станція переливання крові у Дрогобичі. Установа покликана рятувати пацієнтів, які перебувають у лікарнях міста Котермака, Трускавця, Борислава, Самбора тощо. За словами Марти Сороки, завідуючої донорським відділом центру Служби крові в Дрогобичі, станом на 9 січня, їхня установа володіє лиш одним гемаконом крові  І +, усі інші, в тому числі і фактор резус, відсутній у всіх позиціях.

Зважаючи на те, що Дрогобич став місцем прихистку для внутрішньо переміщених осіб – відповідно збільшилося навантаження на наші медичні установи. Вони приймають більше пацієнтів. Відтак, є потреба у банку крові, яка в будь-яку хвилину може бути затребувана хворими. Станом на сьогоднішній день нам бракує різних гемаконів крові від ІІ до ІV, фактор мінус та плюс. Тому прохання до усіх небайдужих мешканців громади – якщо є змога прийти і здати кров. Тим самим ми поповнимо свої запаси і матимемо змогу забезпечити донорською кровю медичні установи міста в часі нагальної потреби, – коментує Марта Сорока.

На Станції переливання крові додають – донорської крові та її компонентів найчастіше потребують пацієнти, які потрапили в ДТП, перенесли складні операції, пологи, а також онкохворі люди. Зважаючи на це в Службі крові звертаються до небайдужих мешканців регіону та закликають стати донорами.

Бо саме завдяки небайдужості ситуація із донорською кров’ю може вирішитись та врятувати не одне життя.

Марта Сорока зазначає – донорами крові можуть бути здорові люди віком від 18 років і вагою не меншою за 50 кг, а також ті, хто не має тимчасових та абсолютних протипоказань, останній рік не мав операційних втручань та не робив тату.

Як підготуватись до здачі крові:

– за три дні до донорства відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові),

– намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові,

– не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість),

– обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді),

– не вживайте алкоголь за 48 годин до донації та не паліть.

За більш детальною інформацією щодо донорства слід звертатись за номером телефону – 03244 2 12 04 або ж – 096 304 43 28 Дрогобицька філія Львівського обласного центру Служби крові (адреса вул. Солоний Ставок, 2) із понеділка по п’ятницю з 9:00 до 12:00.

Будьмо свідомими та допоможімо поповнити банк крові у Дрогобичі!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...