• Головна
  • У Дрогобичі можна розрахуватися за парковку за допомогою мобільного застосунку UNIP
08:23, 7 лютого

У Дрогобичі можна розрахуватися за парковку за допомогою мобільного застосунку UNIP

У Дрогобичі можна розрахуватися за парковку за допомогою мобільного застосунку UNIP

Четвертий рік поспіль у Дрогобичі функціонують платні паркувальні зони, які допомогли розвантажити центральні вулиці міста від хаотичного скупчення транспорту. Такі паркувальні майданчики на вулицях міста розташовані на М.Лисенка, І.Франка, Д.Галицького, а також Шолом-Алейхема та в центральній частині міста – заїзд з вулиці І.Мазепи.

За словами головного інженера КП «СМУ» Володимира Красуляка – у місті для зручності водіїв діє система мобільного паркування через застосунок UNIP. Так, за допомогою мобільного додатку, водії мають змогу знайти парковку, прокласти маршрут на карті та сплатити послугу паркування із своєї банківської карти.

Паркування через мобільний додаток у Дрогобичі доступне на таких паркувальних локаціях: вулиця Івана Франка, Пилипа Орлика, Данила Галицького та Миколи Лисенка.

Як розповідає Володимир Красуляк, при користуванні додатком не потрібно шукати паркомат та брати паркувальний талон, адже завдяки інтегрованій системі контролю муніципальна інспекція має змогу перевірити наявність оплати за паркування за номерним знаком кожного автомобіля.

Ще однією перевагою мобільного застосунку є те, що додаток UNIP надсилає водію на телефон сповіщення про закінчення терміну оплаченого паркування. Ця опція допомагає запобігти появі штрафів за порушення правил паркування.

За неоплату паркувального місця передбачений штраф у 20-кратному розмірі від вартості години паркування, тобто 200 грн. (згідно ст.152-1 КупАП).

Також на платних паркувальних зонах міста встановлено паркомати, які  дозволяють здійснити низку банківських та інших операцій, а саме: оплатити банківські послуги, поповнити мобільний зв’язок, оплатити послугу кабельного телебачення та інше.

Додамо, обслуговує платні паркувальні майданчики в місті Котермака КП «Служба муніципального управління». Там повідомили, що за минулий 2023 рік – із січня по грудень дохід від діяльності підрозділу з паркування склав 2 млн.667 тис.грн. Із них – КП «СМУ» сплатило податків до бюджетів усіх рівнів із діяльності підрозділу з паркування – 2 млн.577 тис.грн. Із них: ПДФО – 132 тис.700 грн, ЄСВ – 100 тис.60 грн, військовий збір – 11 тис.100 грн, збір за паркування – 1 млн.888 тис.грн.

В межах програми «Дрогобич – розумне місто» на Інтернет-порталі міської ради розміщено інтерактивну мапу паркування, якою можна скористатися за посиланням: https://cutt.ly/WLWj9O5.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...