• Головна
  • Початкова, базова та профільна освіта: які є вимоги законодавства
08:02, 15 лютого

Початкова, базова та профільна освіта: які є вимоги законодавства

Початкова, базова та профільна освіта: які є вимоги законодавства

Відповідно до Закону України «Про освіту» та Закону України «Про повну загальну середню освіту» мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з врахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Здобуття загальної середньої освіти забезпечують наступні типи закладів освіти:
початкова школа – заклад освіти I ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує початкову освіту;
гімназія – заклад середньої освіти II ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує базову середню освіту;
ліцей – заклад середньої освіти III ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує профільну середню освіту.

Однією з головних вимог до ліцеїв є те, що на паралелях 10-12 класів має бути не менше двох класів із не менше трьома профілями навчання.

Відповідно до освітньої реформи, навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти починається:
для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року;
для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року;
для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Як зазначили у відділі освіти Дрогобицької міської ради, станом на сьогоднішній день у Дрогобицькій громаді функціонує 31 заклад загальної середньої освіти. З них 21 – надає початкову та базову освіту І-ІІ ступенів. Ще десять закладів надають профільну середню освіту. Це – 8 ліцеїв, Нагуєвицька СЗШ І-ІІІ ступенів ім. Івана Франка та Рихтицька СЗШ І-ІІІ ступенів, які станом на зараз мають 10-11 класи.

З метою завершення освітньої реформи, на виконання розпорядження Львівської обласної військової адміністрації від 03.08.2022 р. №225/0/5–22ВА «Про затвердження прогнозованої мережі ліцеїв Львівської області» підготував проєкт рішення «Про затвердження прогнозованої мережі ліцеїв Дрогобицької міської ради Львівської області».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...