• Головна
  • У Дрогобицькій громаді перейменують ще п’ять вулиць
08:03, 19 лютого

У Дрогобицькій громаді перейменують ще п’ять вулиць

У Дрогобицькій громаді перейменують ще п’ять вулиць

Нещодавно, відбулось чергове засідання комісії з питань проведення заходів дерусифікації та перейменування і присвоєння назв вулицям, провулкам, паркам, скверам у межах Дрогобицької міської територіальної громади. Головним в порядку денному комісії було перейменування вулиць Миру та Перемоги у селах Дрогобицької громади.

Нагадуємо, що всі рішення приймаються на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Пропозиції назв напрацьовує комісія, з залученням думок краєзнавців та істориків та шляхом проведення обговорень з мешканцями.

Нещодавно ЛОВА надіслала роз’яснення щодо топонімів «Мир» та «Перемога», їх значення для радянської пропаганди та необхідності їх перейменування. Також в офіційному листі йшлося про те, що якщо протягом передбаченого строку (до 27 квітня 2024 року) не буде прийнято рішення про перейменування вулиць чи інших об’єктів топонімії населених пунктів, таке перейменування буде здійснене розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації.

Тому відтерміновувати перейменування вулиць надалі немає часу. Цю інформацію вкотре донесли старостам з метою інформування всіх мешканців та оперативного визначення з новими назвами.

У підсумку роботи комісії вдалось прийняти рішення про перейменування низки вулиць:
– вулицю Миру у селі Болехівці – на вулицю Героїв України,
– вулицю Миру у селі Добрівляни – на вулицю Героїв України,
– вулицю Миру у селі Дережичі на вулицю Захисників України,
– вулицю Перемоги у селі Старе село на вулицю Андрея Шептицького,
– вулицю Перемоги у селі Селець на вулицю Галицького Стрілецтва.

Проект рішення щодо перейменування цих вулиць буде скеровано на профільну депутатську комісію. Кінцеве рішення про перейменування буде прийнято сесією Дрогобицької міської ради.

Також комісія напрацювала рекомендації для ще п’яти назв вулиць, які потребують перейменування. Зокрема вулиці Миру в селі Рихтичі, вулиці Миру в селі Михайлевичі, вулиці Перемоги в селі Михайлевичі, вулиці Перемоги в селі Ступниця та вулиці Миру в селі Раневичі. Варіанти назв, рекомендовані комісією, старости ще раз обговорять з мешканцями та оберуть найоптимальнішу назву.

Також з мешканцями села Воля Якубова обговорять можливість перейменування вулиці Волянської на вулицю Андрія Мельника.

Також під час комісії було обговорено питання розміщення на фасаді костелу святого Варфоломея старої таблички з радянським терміном «УРСР». Відповідно до вимог закону її потрібно замінити, відтак комісія прийняла рішення про необхідність заміни напису на табличці.

Офіційний лист буде скерований до балансоутримувача.

В «різному» члени комісії обговорили питання присвоєння назв паркам та скверам в громаді. Інформацію щодо наявних парків та скверів та назв, які можна їм присвоїти, розглянуть на наступному засіданні комісії, яке проведуть на початку березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...