• Головна
  • Сесія ДМР перейменувала ще п’ять вулиць в селах громади
09:07, 29 лютого

Сесія ДМР перейменувала ще п’ять вулиць в селах громади

Сесія ДМР перейменувала ще п’ять вулиць в селах громади

Сесія Дрогобицької міської ради беззаперечно підтримала перейменування ще п’яти вулиць у селах Дрогобицької громади. Мова йде про топоніми «Миру» і «Перемоги».

Відповідне рішення було прийняте під час чергового засідання сесії, на основі рекомендацій комісії з питань дерусифікації та перейменування і присвоєння назв вулицям, провулкам, паркам, скверам у межах Дрогобицької міської територіальної громади. Проект рішення на сесії доповів голова профільної депутатської комісії Роман Грицай.

Відтак сесією було прийнято рішення про перейменування наступних вулиць:

– вулицю Миру у селі Болехівці – на вулицю Героїв України,

– вулицю Миру у селі Добрівляни – на вулицю Героїв України,

– вулицю Миру у селі Дережичі на вулицю Захисників України,

– вулицю Перемоги у селі Старе село на вулицю Шептицького Андрея,

– вулицю Перемоги у селі Селець на вулицю Галицького Стрілецтва.

Нагадуємо, що всі рішення приймаються на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Пропозиції назв напрацьовує комісія, з залученням думок краєзнавців та істориків та шляхом проведення обговорень з мешканцями.

На черзі – перейменування ще п’яти вулиць «Миру» та «Перемоги» в селах громади. Комісія напрацювала пропозиції нових назв вулиць, а старости ще раз обговорять їх з мешканцями.

Відповідно до наданих ЛОВА роз’яснень, топоніми «Мир» та «Перемога» використовувались для радянської пропаганди. Такі назви вулиць є маркерами ворожої ідеології, яка з метою виправдання експансивної політики підкорення, спекулювала такими поняттями як: «дружба», «дружба народів», «возз’єднання», «мир», а також видавала підкорення за спільну «перемогу» у «великій вітчизняній війні».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...