• Головна
  • Стебницький ліцей № 7 за проханням педагогічного колективу перевели в статус гімназії
08:32, 28 червня

Стебницький ліцей № 7 за проханням педагогічного колективу перевели в статус гімназії

Стебницький ліцей № 7 за проханням педагогічного колективу перевели в статус гімназії

 Так, як в Дрогобицькій громаді відбувається трансформація освітньої мережі згідно державної реформи – депутати затвердили в новій редакції статути закладів загальної середньої освіти Дрогобича. Оскільки, з 2026 року в Дрогобицькій громаді функціонуватиме два ліцеї (Дрогобицький науковий ліцей імені Б.Лепкого та Ліцей №2) інші освітні заклади громади – будуть гімназіями. Профіль гімназій дозволяє набирати початкову школу і навчати учнів до 9 класу. Натомість – основу ліцеїв складатиме середня та старша школа, а також профільні напрямки навчання в старшій школі. Такі зміни згідно освітньої реформи в державі – вимога часу, яка поставлена перед всіма освітніми установами усіх міст. Відтак, в навчанні, за реформою, акцент буде зроблено на посилення комунікації між учнями та вчителями, інноваційні методи освітнього процесу, залучення сучасних технологій, профільність тощо.

Із проханням надати статус гімназії на сесійному засіданні перед депутатами виступила директорка Стебницького ліцею № 7 Олена Іваник. Освітянка зазначила, що у їхньому колективі неодноразово відбувались збори та обговорення щодо статусу їхньої освітньої установи за новою реформою. Відтак, більшість педагогів чітко усвідомила, що зважаючи на непросту демографічну ситуацію в країні та відсутність можливості набирати початкові класи в ліцеї – просять  їхній заклад освіти таки перевести в статус гімназії.

Ми довго відстоювали ідею, щоб навчальний заклад № 7 міста Стебника функціонував як ліцей. Однак, розуміємо тепер, що це може нанести шкоди нашому навчальному закладу та поставити під сумнів його існування. Тож більшістю трудового колективу просимо зачислити нас до гімназій і дати змогу набирати початкові класи. Адже початковою школою наш заклад пишається та користується попитом серед стебничан та навколишніх сіл. Що стосується старшої школи – думаю можна вести мову про відкриття у стінах нашої установи філії одного з дрогобицьких ліцеїв, було б лишень бажання”, – зазначила Олена Іваник.

Заслухавши позицію директорки Ліцею № 7 депутати більшістю голосів «за» підтримали дане прохання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...