Вербна неділя vs карантин: Поліція оштрафувала трьох священиків за масові скупчення людей підчас богослужіння

Вербна неділя vs карантин: Поліція оштрафувала трьох священиків за масові скупчення людей підчас богослужіння

13 квітня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що поліція оштрафувала трьох священників УПЦ (МП) за масові освячення вербових гілок, ще у 12 випадках матеріали справ вивчаються.

«Безвідповідальність і неповага до людського здоров’я не має до Бога ніякого відношення! У нас свобода совісті, але… майте ж совість!» – сказав міністр.

За інформацією прес-служби МВС, 12 квітня в Україні відбулося понад 14,5 тисяч богослужінь, в яких взяли участь майже 127 тисяч вірян. Для охорони порядку в цей день залучили більше 14 тисяч правоохоронців. У більшості випадків поліція не зафіксувала грубих порушень правил карантину. Найчисельніші богослужіння відбулися у Львівській, Волинській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Загалом від початку карантину поліція вже склала 4 тисячі адмінпротоколів. Мінімальний штраф за порушення правил карантину становить 17 тисяч гривень.

Нагадаємо, 12 квітня християни східного обряду святкували Вербну неділю, а християни західного обряду – Великдень. Попри урядові заборони і рекомендації Ради церков утриматися від відвідин храмів та послухати літургії онлайн, не всі віряни та священики дотрималися карантинних обмежень. Зокрема, масові освячення вербових гілок провели парафії УПЦ (МП) у Чернівцях, на Волині та у Рівному.
Нагадаємо, що раніше настоятель Києво-Печерської лаври, митрополит УПЦ (МП) Павло закликав ігнорувати карантин і, навпаки, частіше відвідувати церкву та брати участь у колективній молитві, оскільки, за його словами, причиною спалаху коронавірусу є «людський гріх». Пізніше він сам захворів на Covid-19, а разом із ним кілька десятків монахів лаври, один з яких помер.

Як святкувати Вербну неділю під час карантину

Вербна неділя: де і коли дивитись Богослужіння онлайн

Фото з сайту чаРівне 

#Порушення правил карантин #Вербна неділя
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі