• Головна
  • Як святкувати Вербну неділю під час карантину
03:03, 12 квітня 2020 р.

Як святкувати Вербну неділю під час карантину

Як святкувати Вербну неділю під час карантину

Вербна неділя, або Вхід Господній в Єрусалим, яке українці відзначатимуть 12 квітня – християнське свято, що традиційно святкується у неділю, що передує Великодню. Присвячений урочистого в'їзду в Єрусалим Ісуса Христа і відзначається у шосту неділю Великого посту. Як правильно провести цей день та які зміни були прийняті, у зв'язку із посиленням карантинних заходів?

Настоятель Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав розповів, що через пандемію коронавірусу церква вирішила відмовитися від низки зобов’язань для вірян.

Мовиться про обов’язок щонеділі приходити на службу Божу до храму.

Як Українська греко-католицька церква рекомендує відзначати Вербну неділю:

З огляду на обставини блаженніший Святослав просить не приносити вербу і паски до храму. Ви зможете освятити і лозу, і пасхальні кошики у ваших домівках за допомогою онлайн-трансляцій. Там, де неможливо брати участі у пасхальному богослужінні, батько родини може свяченою водою покропити ці страви. І будьте певні, ви зможете гідно відсвяткувати свято Христового Воскресіння, – запевнив блаженніший Святослав. За словами протоієрея УГКЦ Ігоря Яціва, у Вербну неділю Патріарший Собор Воскресіння Хрестового проводитиме богослужіння онлайн. До храму можуть заходити лише священнослужителі з дотриманням усіх карантинних вимог.

Як Православна церква України рекомендує відзначати Вербну неділю:

Священний Синод Православної церкви України ухвалив рішення про додаткові заходи у зв’язку з пандемією коронавірусу на час свята входу Господнього в Єрусалим (Вербної неділі), Страсної седмиці, Великодня та Великодньої седмиці. ПЦУ рекомендує:

  • враховуючи заборону масових релігійних заходів – звичайні спільні посвячення верби та великодніх страв для мирян у храмах та на прихрамовій території не проводити, щоб не допускати скупчення людей;
  • дозволити мирянам у день свята після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах окропити все святою водою;
  • під час богослужінь у храмі мають бути присутні священнослужителі та церковнослужителі, чтеці та співці, інші особи, які беруть участь у звершенні богослужінь та забезпеченні трансляції (у разі її здійснення) – спільною загальною кількістю не більше 10 осіб;
  • у позабогослужбовий час не відмовляти мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, у їх задоволенні.

Отже, підсумовуємо. Під час богослужінь у храмі мають бути присутні виключно священнослужителі та церковнослужителі та інші особи, які беруть участь у звершенні богослужінь та забезпеченні трансляції (у разі її здійснення) – спільною загальною кількістю не більше 10 осіб.

При виявленні ж більшої кількості осіб у храмі, як і присутність прихожан на територіях біля храмів на відкритому повітрі у будь-якій кількості буде розцінюватися, як порушення норм карантину. За цим буде слідкувати посилений наряд правоохоронців.  Найменший штраф складає 17 тис грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Вербна неділя
Оголошення
live comments feed...