• Головна
  • Чорнобиль у вогні: пожежі наблизилися до сховищ радіоактивних відходів
00:49, 14 квітня 2020 р.

Чорнобиль у вогні: пожежі наблизилися до сховищ радіоактивних відходів

Вогонь у Чорнобильській зоні дістався до Прип’яті і тепер палає за 2 кілометри від сховищ радіоактивних відходів, повідомив член громадської ради при Держагентстві з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко на своїй сторінці у ФБ.

Ситуація критична. Зона палає. Місцева влада звітує, що все під контролем, але насправді вогонь стрімко захоплює нові території. В мене два варіанти: чи то до Кабміну не доводять реальну ситуацію, чи він обрав політику замовчування радянської влади, як у 86 році. Зараз вогонь дістався Прип’яті та знаходиться у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів «Підлісний», де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС. Чорнобильські пожежі тушать вже десятий день, а вогонь, не дивлячись на роботу рятувальників, вільно переміщується за вітром, та зараз дістався міста Прип’ять та найнебезпечніших об’єктів Зони відчуження.

Пізніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) у Чорнобильській зоні перебувають у безпеці й вогонь їм не загрожує.

Він зазначив, що в Чорнобильській зоні існують три таких сховища, і всі вони розташовані на безпечній відстані від пожежі. З його слів, СВЯП-2 взагалі не заповнено ядерними відходами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Пожежа у Чорнобилі #ЧАЕС

Коментарі

Оголошення
live comments feed...