«Почуваємось здоровими, єдине - перестали відчувати запахи», - інтерв'ю з сімейною парою, у якої діагностували коронавірус

«Почуваємось здоровими, єдине - перестали відчувати запахи»,  - інтерв'ю з сімейною парою, у якої діагностували коронавірус

Під кінець минулого тижня місцеві ЗМІ облетіла новина про те, що у Дрогобичі в молодої сімейної пари діагностували COVID-19. Відсутність достовірної інформації з першоджерела породжувала різноманітні чутки, котрі ледь не щодня обростали новими подробицями. Серед них те, що пара не дотримувалась карантину, вела ледь не розгульний спосіб життя і встигла заразити багатьох дрогобичан.

Щоб розставити усі крапки над «і» та чітко зрозуміти, де проходить межа правди, а де ні — журналісти сайту «03244» вирішили поспілкуватися з цією парою, зокрема інтервю нам погодилася дати пані Оксана (прізвище та фото з етичних норм не подаємо). 

 За словами жінки – вона та її сім’я шоковані чутками про себе, адже стверджує, що разом з дітьми дотримувалась карантину з перших днів його запровадження в місті. Єдиний, хто до хвороби виходив з дому за продуктами та по роботі  — це чоловік.

Зараз містом ширяться чутки, що ми ходили-гуляли, взагалі не дотримувались карантину. Це не правда і дуже нам образливо чути такі речі, бо насправді, ми з дітьми сиділи вдома півтора місяці", — повідомила пані Оксана.

  Від кого саме та де сімейна пара заразилась коронавірусом вони не знають, адже  за кордоном не були. Натомість люди мають кілька припущень. Зокрема, як варіант, розглядають версію, що чоловік міг підхопити вірус у під’їзді будинку, де мешкаєйого матір, коли ходив її навідувати, адже там проживає особа в якої було діагностовано коронавірус. Як зазначає пані Оксана - першим у їхній сім’ї захворів чоловік.

Одного дня чоловік прийшов з роботи. У нього почався сильний нежить. Але, так як він почував себе добре, то ми спочатку на це не дуже звернули увагу, оскільки в нього хронічне захворювання носа. Чоловік зателефонував до ЛОРа і той виписав препарати, якими слід лікуватися. Інших симптомів у нього не було. Через три дні у мене піднялась температура тіла до 37,7°С. Тоді ми всі перелякались, ну бо зараз всі лякаються новиною про підвищену температуру тіла. Я подзвонила до сімейної лікарки та проконсультувалася. Медик порадила приймати «Аскоцинк» і збивати температуру, якщо вона буде вища, ніж 38°",- ділиться пережитим жінка.

 Підвищена температура тіла у пані Оксани була рівно один день, якраз на Вербну неділю.
Опісля, ще десь два дні боліла голова. На третій день, згадує пані Оксана,вже взагалі ніяких симптом хвороби у неї не було: ні температури, ні головного болю, ні кашлю.

І тут трапилася одна дивна річ. Я готувала уху і зрозуміла, що не відчуваю запаху. Я запитала чоловіка і виявилось, що ми обоє не відчуваємо ні смаку, ні запаху страви. Якось різко він пропав у мене. У чоловіка це трапилося раніше, однак він не приділив цьому уваги, бо думав, що це через закладений ніс і нежить", - розповідає жінка.

Своїм станом справ та втратою нюхових і смакових рецепторів пара вирішила поділитися із сімейним лікарем, якому зателефонували вдруге. Медик порекомендувала зробити швидкі тести на вірус. Результат тестування був негативним, тож пані Оксана з чоловіком заспокоїлись, адже почували себе в загальному добре (температури та інших симптомів інфекційної недуги не мали). Зважаючи на це сім’я прийняла запрошення батьків і завітала до них в гості на Великдень. Наступного дня до них зателефонувала сімейна лікарка і сказала, що домовилась для них про проходження ПЛР-тестів, які є точнішими.

Я одразу погодилась, хоч і почувала себе здоровою. Я вдячна сімейному лікарю, адже таке тестування роблять недужим тільки тоді, коли є виражені симптоми хвороби та висока температура", - зазначає жінка.

Результати ПЛР-тестування шокували сімейну пару, адже засвідчили наявність коронавірусу. Подружжя одразу подали медикам список осіб, з якими контактували та самоізолювалися в оселі.

 Ми чесно подали перелік осіб, з котрими мали контакти. Натомість вийшло так, що нас спаплюжили, буцімто ми ходимо та гуляємо. Повсюди розповідають, що у нас велике коло контактних осіб. Ну, як велике? Наша сім’я та чоловікові батьки – це вже 9 чоловік; сусід з яким чоловік розмовляв, коли зранку прогрівав машину біля будинку; троє друзів з якими спілкувався по роботі, і один друг, який пробив колесо і чоловік поїхав йому допомагати. Ось і назбиралося 15 контактних осіб", - повідомляє пані Оксана.

Усі ці контактні люди минулої п’ятниці здали аналізи на ПЛР-тестування, проте позитивний результат виявили тільки у трьох найближчих родичів — старшої доньки пані Оксани, чоловікової сестри та його батька. У молодшого сина сімейної пари, а також у шваґра та мами чоловіка тестування показало негативний результат, хоча і проживають вони спільно. Є версія, що можливо вони вже перехворіли раніше і просто цього не помітили. У хворих родичів також немає, ані температури, ані інших особливих симптомів коронавірусу. Недуга в них протікає легко.

Сама ж пані Оксана з чоловіком 27 квітня повторно здали аналізи на вірус і чекають результатів.
Тестування вони мають проходити, що п’ять днів, щоб чітко зрозуміти, коли здолають хворобу. Такі рекомендації медиків.

Сімейна пара зазначає – пережили емоційний шок від неприємних чуток про себе. Натомість вражені своїми рідними та друзями, котрі не полишають їх в такій ситуації та всіляко підбадьорюють та допомагають.

Ви ж розумієте, вся сім’я пішла на самоізоляцію. З квартири ми не виходимо, тож друзі та рідні привозять нам все необхідне та залишають біля дверей. Ну, і спілкування по телефону теж добре нас підбадьорює, адже ми дуже переживали через всю цю ситуацію", - ділиться жінка.

Сподіваємось на швидке одужання дрогобичан та бажаємо їм міцного здоров’я. Мешканців ж міста закликаємо бути лояльними до наших містян! А ще наголошуємо – при будь-яких симптомах вірусної недуги та підвищеній температурі тіла не слід займатися самолікуванням, а телефонувати своїм сімейним медикам.

Андрій Альберда, Наталя Зелена

Читайте також:

 У 16 львівських медиків виявили коронавірус

У Дрогобичі 3 нові випадки на COVID-19 - найближчі родичі сімейної пари

#Коронавірус у Дрогобичі #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі