З 22 травня уряд відновлює роботу громадського транспорту та відкриває пункти пропуску на кордоні

Кабінет міністрів України дозволив з п'ятниці, 22 травня, відновити рух громадського транспорту, відкрити пункти пропуску на кордонах з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Молдовою, а також запровадив адаптивний карантин, який діятиме в країні до 22 червня. Відповідні рішення уряд ухвалив під час засідання 20 травня, - повідомляє zaxid.net

Згідно з рішенням уряду, відновлення руху громадського транспорту триватиме так:

  • з 22 травня відновляться регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
  • з 25 травня – перевезення пасажирів у метро;
  • з 1 червня – залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні;
  • з 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом;
  • з 15 червня – прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Обов’язкові вимоги безпеки незмінні – масочний режим, температурний скринінг працівників, постійна дезінфекція транспорту», – заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Він додав, що у випадку здійснення перевезення до регіону, в якому не діють послаблення карантину, автобуси можуть бути заповнені лише наполовину. При цьому біля кожного пасажира повинно бути одне вільне місце з боку, одне спереду, і одне – ззаду.

 Крім того, Кабінет міністрів дозволив відкрити пункти пропуску на кордоні. Як заявив на засіданні уряду міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, якого процитувала «Українська правда», таке рішення відновить повноцінний рух на кордоні з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Молдовою.

При цьому пункти пропуску на кордоні з Росією та Білоруссю через епідемічну ситуацію залишаться тимчасово закритими.

Також уряд погодив продовження карантину до 22 червня і з певними послабленнями. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, уряд вводить певні ознаки епідеміологічної ситуації, які дозволять пом’якшувати карантин в тому чи іншому регіоні.

Однією з таких ознак, за словами Степанова, є інцидентність – середня кількість випадків Covid-19 за останні сім днів. Вона повинна становити менше 12 людей на 100 тис. населення. Крім того, завантаженість ліжок у лікарнях, визначених для хворих на коронавірус, не повинна перевищувати 50%.

Послаблення протиепідемічних заходів застосовується або припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії ТЕБ та НС», – сказав Степанов.

До слова, від послаблення карантину регіони могли відмовлятися і раніше: так, Львівська область послабила карантин з 15 травня, тоді як в Україні пом'якшення ввели 11 травня.

Читайте також:

У Дрогобичі планують відновлювати роботу дитячих садочків з з 10 червня

Львівщина в десятці областей з найбільшою захворюваністю на COVID-19, - Володимир Чуба

#Громадський_транспорт #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі