• Головна
  • Поблизу Дрогобича віднайшли давньоруське городище, - Богдан Лазорак
12:12, 6 липня 2020 р.

Поблизу Дрогобича віднайшли давньоруське городище, - Богдан Лазорак

Давньоруське городище на горі Ратай між селами Лопушна і Підмонастирок на Дрогобиччині віднайдено під час експедиції третього липня. Перші описи городища та згадки про його існування звичайно походять із наукових записок Володимира Кобільника. Знахідку виявив Богдан ЛАЗОРАК, кандидат історичних наук, ДІКЗ “Нагуєвичі”

Фото Богдан ЛазоракФото Богдан Лазорак

Оборонне городище збудоване на горі Ратай, на площі 50x80 м і захищене з півночі стрімкими схилами гори, а з інших боків - валом заввишки 1,5 м. Зафіксоване на висоті 570 м над рівнем моря і 210 м над дзеркалом місцевого "Вербного потоку", який тече вздовж західного схилу гори. Оборонний вал оточує пам'ятку з північного, південного і східного боків. У південній частині городища є кілька западин, які можуть свідчити про рештки житлово-господарських споруд. Встановлено, що в цілому забудова простежується лише вздовж периметра оборонної лінії", - повідомив у ФБ Богдан Лазорак.

Більшість археологічного матеріалу виявлено на глибині 0,2-0,5 м від денної поверхні вздовж східної і південної ділянок оборонної лінії. Це, переважно, уламки кружального посуду Х-ХІ і рідше, - XII-XIV століть. Наявні також окремі вироби із заліза. Вочевидь городище існувало з X до XIV століття і було сторожовою фортецею. Це не виключає на ранньому етапі у X-XI столітті й іншу функцію - сховища.

Поблизу Дрогобича віднайшли давньоруське городище, - Богдан Лазорак, фото-1

Основні матеріали та документація сьогодні зберігаються у фондах і архіві Інституту народознавства НАН України. 

Поблизу Дрогобича віднайшли давньоруське городище, - Богдан Лазорак, фото-2

Наша розвідка разом із Галиною Пагутяк, Ладою Москалець та Володимиром Буцяком дозволила не тільки уточнити стан пам'ятки та здійснити її фото фіксацію, але й визначити місцерозташування житлово-господарських забудов від яких залишилися гроти, кам'яні фундаменти, печера та криниця", - зазначив директор ДІКЗ “Нагуєвичі”

За словами історика, на даний час, ведуться переговори про археологічну розвідку із фахівцями археологами Ярославом Погоральським та Романом Миською.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Давньоруське_городище ##Богдан_Лазорак ##Дрогобич ##новини ##новини_Дрогобича ##новини_Дрогобич
Оголошення
live comments feed...